Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Unimog postavený pro Arnolda Schwarzeneggera je stále na prodej

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 2. 2017 • 09:25
31
Zobrazit náhledy (31)
Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz Mercedes-Benz
Mercedes-Benz Unimog upravený pro hvězdu akčních filmů a někdejšího guvernéra Kalifornie je na prodej od roku 2014 a stále nenašel nového majitele. Zájemce může nyní potěšit lehký pokles jeho ceny, kterou současný prodejce požaduje.

Mercedes-Benz Unimog pro Arnolda Schwarzeneggera byl podle tehdejších zpráv dodán v roce 2012, ale již o pouhé dva roky později se objevil v nabídce společnosti Merex Autovertrieb GmbH v Německu, sídlící v německém Gaggenau. Tehdy byl nabízen za 208.250 eur, což bylo podle tehdejšího kurzu zhruba 5.800.000 Kč.

V loňském roce se pak tento automobil objevil v nabídce Texas Direct Auto ve Spojených státech amerických, uvádějící, že je přes společnost Merex Autovertrieb GmbH odkoupila od samotného Arnolda Schwarzeneggera.

Koncem ledna loňského roku pak byl tento Mercedes-Benz Unimog nabízen Texas Direct Auto prostřednictvím ebay za částku 350.980 amerických dolarů (tehdy přibližně 8.810.000 Kč) a nyní zhruba po roce již jeho cena klesla na 329.980 amerických dolarů (okolo 8.350.000 Kč). Zdá se, že tento stroj je i pro fanoušky slavného svalovce ve Spojených státech amerických příliš drahou a extrémní hračkou.

Mercedes-Benz Unimog s označením U1300 SE 6.4 postavený pro Arnolda Schwarzeneggera využívá jako svůj základ rám vozidla z roku 1977 s rozvorem náprav 2810 mm. V přídi typické hranaté kabiny s krátkou kapotou se ukrývá řadový vznětový šestiválec OM 906 LA s přímým vstřikováním paliva, který z objemu 6374 cm3 poskytuje výkon 235 kW (320 k), splňuje emisní normu Euro III a je spojen s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Unimog, stojící na 22palcových kolech s pneumatikami Michelin XZL o rozměrech 445/65 R22,5, je samozřejmě vybaven pohonem všech kol, které doplňuje vzduchové odpružení. Součástí výbavy je mimo jiné klimatizace, výkonný audio systém, parkovací kamera, elektrický naviják s dálkovým ovládáním, přídavné světlomety Hella, ochranné rámy.

K zajímavým detailům patří lavice s bezpečnostními pásy pro čtveřici osob, která je umístěna na korbě o rozměrech 2320 x 1900 x 400 mm pod masivním ochranným obloukem zády proti směru jízdy.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku