Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz: Už žádné CLK, ale kupé třídy E

15. 9. 2008 • 21:40
11
2
Zobrazit náhledy (11)
Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E
Současná generace Mercedesu CLK bude poslední, stuttgartská automobilka se vrátí k názvu E Coupé, případně Cabrio a nový model bude mít platformu příští třídy E.

Tradice kupé Mercedes-Benz vyšší střední třídy sahá až do 60. let k modelu /8 (W115). V 70. letech se u Piána (W123) poprvé objevila zkratka CE, která zůstala i modelu W124. Po změně značení Mercedesů do tříd vzniklo E Coupé a E Cabriolet, jejich místo ale v roce 1997 zaujala nová třída CLK.

CLK nikdy nebylo opravdovým kupé/kabrioletem třídy E, i když se ji vzhledem velmi podobalo. Obě generace totiž technicky vycházely z třídy C. To se ale změní – nástupce CLK bude stát opět na platformě třídy E, která se představí příští rok. Důvodem nejsou nízké prodeje, naopak 700 tisíc prodaných kusů za necelých 12 let je úspěch. Mercedes si chce ale vytvořit prostor pro přímého konkurenta kupé a kabrioletu BMW řady 3, který by měl stát na platformě třídy C.

Stejnou změnu názvu Mercedes chystá také pro své velké kupé CL, které se od roku 2009 stane třídou S Coupé. Navíc se trojčíselné označení ještě více odpoutá od objemu motoru a bude znázorňovat výkon motoru, ne jeho skutečnou velikost.

Související články

Témata
15. 9. 2008 15:14
Tak to má být
Správně, proč mít takovou hromadu tříd, ve které se pomalu ztrácíme? A,B,C,E,S,CLC,CLK,CL,CLS,SLK,SL,ML,G,GL,… Stačí přece jednotlivé řady sloučit (pokud to jde) a každý si hned dokáže představit, kam kupé třídy E zařadit.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud
Nepřehlédněte
SPY PHOTOS Mercedes-Benz E - mezigenerační srovnání - starý vs. nový
Marko: Budúcnosť koncernu Daimler A.G.