Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Vans zve na Caravan Salon Düsseldorf 2019

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 8. 2019 • 10:43
10
Zobrazit náhledy (10)
Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter

Mercedes-Benz Vans na letošním veletrhu Caravan Salon Düssledorf představí inovativní rozhraní MBAC, modernizované modely Marco Polo a k vidění bude řada obytných automobilů na základech třetí generace modelové řady Sprinter.

Mercedes-Benz Vans se zařadí mezi tradiční vystavovatele 58. ročníku veletrhu Caravan Salon, pořádaného od 31. srpna do 8. září letošního roku v Düsseldorfu. Velkou pozornost zde bude věnovat novému rozhraní MBAC (Mercedes-Benz Advanced Control), nabízejícímu širokou škálu funkcí, protože mimo klasických kritérií jako jsou vnější rozměry, rozvržení nebo úložné prostory obytného vozidla získávají pro příznivce kempování na důležitosti také možnosti konektivity.

Od konce roku proto mohou výrobci obytných automobilů objednávat nový Mercedes-Benz Sprinter i s MBAC, tedy s uživatelským rozhraním, díky němuž lze vybrané komponenty obytné části vozu ovládat centrálně a to buď dotykovým displejem MBUX, libovolně v obytné části umístěným separátním displejem.

Mercedes-Benz Vans uvádí, že do MBAC může být integrována řada funkcí a jeho prostřednictvím lze kontrolovat například stav plynových nádrží i uzavření plynového ventilu, stav nádrží na vodu i jejich výpustního ventilu, úroveň nabití baterie, nabíjení solárního modelu i elektricky výsuvné markýzy a střechy. Rozhraní lze využít i pro kontrolu a regulaci teploty v lednici i v obytném prostoru vozu a může sloužit i k ovládání audio systému, vnitřního osvětlení a nástupního schůdku do obytné části.

Schopnosti a přednosti rozhraní MBAC budou v Düsseldorfu prezentovány za pomoci obytných automobilů James Cook od Westfalia, LBX 365 od Bimobil a Concept Van 2019 od Vmax Construction, stojících na základech třetí generace modelové řady Sprinter.

Vedle široké škály produktů založených na na největším zástupci divize Mercedes-Benz si výstavní premiéru odbydou i faceliftované modely Marco Polo a Marco Polo Horizon se svým čtyřválcovým dieselovým motorem OM 654, automatickou převodovkou 9G-Tronic a rozšířenou nabídkou bezpečnostních a asistenčních systémů včetně Active Brake Assist.

Premiéru v Düsseldorfu oslaví i speciální model ArtVenture na základech rodiny modelů Marco Polo, který je primárně zaměřen na design a díky zvoleným barevným kombinacím má činit výchozí modely ještě výraznějšími.

Na základech modelu Sprinter se pak má na veletrhu Caravan Salon představit zhruba dvacet obytných automobilů od dvanácti specializovaných společností, spolupracujících s divizí Mercedes-Benz Vans.

Zdroj: Daimler AG, Mercedes-Benz Vans Česká republika, s.r.o.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku