Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes se omlouval za tweet o teplém létu. Naštval jím bojovníky proti změnám klimatu

Jan Zajíc Jan Zajíc 5. 8. 2019 • 18:17
57
13
Zobrazit náhledy (57)
Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC Mercedes-Benz EQC

Jeden nevinný příspěvek na sociální síti Twitter poštval proti Mercedesu bojovníky proti změnám klimatu.

Německá automobilka před několika dny zveřejnila několik fotografií červeného GLA 45 4Matic, rychlého crossoveru s přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 280 kW, který dá stovku za 4,4 sekundy, a přidala k nim komentář: "Kdyby tohle léto nebylo dostatečně teplé, Mercedes-AMG GLA 45 4Matic ho díky žhavě červenému laku ještě víc rozpálí."

Brzy se ale našli lidé, kteří v odpovědích Mercedesu připomněli globální oteplování a změny klimatu a údajnou vinu automobilového průmyslu (a tedy i Mercedesu) na něm. Německá firma se nakonec raději za původní příspěvek omluvila.

"Lidičky, tohle se nám opravdu moc nepovedlo. Upřímně se omlouváme. Tvrdě pracujeme na obměně naší nabídky. Směřujeme k CO2 neutrální mobilitě," napsal Mercedes a přidal odkaz na svoje plány v této oblasti.

Ani to ale úplně nestačilo. Jeden z uživatelů například automobilce vytkl 52 AMG modelů v nabídce oproti jedinému elektrickému vozu.

Jiný Mercedes rovnou vyzval, aby se omluvil také "našim dětem za spoluúčast na zničení planety podváděním při emisních testech".

Dnes je fakt snadné někoho urazit...

Související články

Témata
Avatar - KANKUNEN
6. 8. 2019 11:09
Re: Politická korektnost
Ty opravdu nemáš pocit, že za posledních deset let se situace mění v tu totalitní. Doma a mezi přáteli mluvíš jinak, než oficiálně. Už jsi zapomněl jaké to bylo? Hamáček by pozavíral lidi za nenávistné komentáře, ale na činy nepřízpůsobivých se hledají politicky korektní lži.
Avatar - Ja Prvni 123
6. 8. 2019 10:51
Re: Politická korektnost
Uz je.

A jeho jedinou ulohou je platit dane, ze kterych se hradi vsechny ty blbosty, vcetne te cesty lodi.
Vubec nic na svete neni zadarmo. Vzdycky to NEKDO musi zaplatit.
Avatar - Ja Prvni 123
6. 8. 2019 10:48
A ted si predstavte, ze se svet neotepluje kvuli CO2
Ale CO2 roste kvuli otepleni...

Hrozna predstava, ze?
Avatar - donPedro
6. 8. 2019 10:47
Re: Politická korektnost
Tož páně Kankunenovu repliku o Stalinovi lze zajísté bráti jako nadsázku ;-)

Pro ty co maj čas a chuť, tak nechť si to dají až do konce, byť je to teda krapet delší: http://www.info.cz/…alova-42468.html - názor nechť si udělá každý vážený p.t. posluchač za použití svého vlastního meziuší sám. Tož tak.
Avatar - SKAY
6. 8. 2019 10:47
Lak
A za chvíli nebudou čevena oranžova žluta auta v nabídce... At jdou ňekam...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku