Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mexická Rally 2011 – Red Bull Škoda tým zažije premiéru

Michal Otruba Michal Otruba 27. 2. 2011 • 11:49
4
4
V Mexiku se odehraje premiéra nového týmu, který bude závodit s Fabiemi S2000 pod hlavičkou rudého býka.

Mezinárodní rallyová scéna s napětím vyhlíží první březnový víkend – nově vytvořená formace Red Bull Škoda zažije premiéru. Tým kolem IRC šampióna Juho Hänninena se představí premiérově v novém týmu Red Bull Škoda a zároveň se posádka Hänninen – Markkula poprvé představí na mexických tratích. V celé sérii SWRC patří Mexická Rally k nejzajímavějším a nejnáročnějším vůbec. Juho Hänninen se postaví silné mezinárodní konkurenci společně se spolujezdcem Mikko Markkulou ve Škodě Fabii S2000. Týmoví kolegové Hermann Gassner jr. s Katharinou Wüstenhagen se objeví až na další soutěži v Jordánsku.

Šotolinová soutěž v okolí města Leon náročná díky charakteristickým vysokým teplotám a rychlostním zkouškám ve vysoké nadmořské výšce bude skutečným testem odolnosti jak vozů, tak pilotů. Největší porce erzet čeká na jezdce v Sierra de Lobos a Sierra de Guanajuato s typickým mixem nádherné scenérie horských vrcholů a rychlých pasáží v otevřených údolích. Celkově čeká nabité startovní pole 22 erzet s 365 ostrými kilometry a více než tisíci kilometry přejezdů.

Juho Hänninen podtrhuje význam startu v sérii SWRC: „Náš start v šampionátu SWRC je obrovskou výzvou pro celý tým. Máme ambiciózní cíle a chceme jezdit úplně vepředu. Start do sezony je z tohoto důvodu mimořádně důležitý. Konkurence bude silná, ale my jsme maximálně připraveni. Teď se ukáže, kde se ve srovnání s ostatními týmy nacházíme.”

Raimund Baumschlager, šéf týmu, doplňuje: „Mexická rally nebude žádná projížďka, ale jsme nachystáni. Máme špičkové zázemí a techniku díky podpoře továrního týmu Škoda Motorsport, zároveň v podobě Juho Hänninena jednoho z momentálně nejlepších pilotů na nezpevněném povrchu. Jsem přesvědčen, že do výsledkové listiny významně promluvíme.“

Hermann Gassner jr.: „Do jordánské rally využijeme čas na testování – přeci jen je pro mě letos auto nové. Start v SWRC je velký krok dopředu, poprvé se staneme součástí hodnocení mezinárodní série. Cílem je sbírat co nejvíce zkušeností a pomalu se přibližovat špičce jezdeckého pole.“

V Jordánsku se poté objeví z týmu pouze Hermann Gassner. Oba piloti poté absolvují společně plánované podniky na Sardínii, v Řecku, Finsku, Německu, Francii a Španělsku.

Související články

Témata
27. 2. 2011 21:12
Re: Ehm, fobia je nestabilna
Na to se hodí jedno staré kočičí přísloví: "Co to sakra meleš, ty vořechu" >:D
27. 2. 2011 17:48
Re: Ehm, fobia je nestabilna
Nepřestávám žasnout nad tvoji "inteligencí" :no:
Avatar - Rudy_742
27. 2. 2011 17:22
Re: Ehm, fobia je nestabilna
Když se řekne "debilli", tak si spíš představím lidi, kteří píšou Fóbie místo Fabia, protiřečí si ve vlastních textech (jednou cena nízká, jednou vysoká) a cpou zcela nesmyslně své mimózní a podivně konstruované příspěvky o jakémsi voze k článku o závodním speciálu, který má se sériovým autem společnou možná tak přední masku, světlomety a čelní sklo. :-)

Přeji příjemné cestování autobusem, motoristický neználku :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud