Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mezinárodní turistická aliance AIT má nové vedení. Čech je viceprezidentem

redakce AUTO.CZ
Diskuze (0)

Viceprezidentem AIT se stal prezident české motoristické organizace ÚAMK Oldřich Vaníček.

Celý tento týden se v italské Boloni koná za účasti více než 400 delegátů ze 130 zemí zasedání prestižní Mezinárodní automobilové federace FIA, známé především v souvislosti se závody Formule 1 a dalších motoristických soutěží, jako Rallye a MotoGP.

V rámci týdenního maratonu jednání jak o sportu, tak o otázkách mobility a bezpečnosti silničního provozu, se konalo i Generální shromáždění Mezinárodní turistické aliance AIT, sdružující 123 národních motoristických klubů z téměř stovky zemí.

Prezident české motoristické organizace ÚAMK, JUDr. Oldřich Vaníček byl při volbách na Generálním shromáždění AIT zvolen jejím viceprezidentem velkou převahou 77,27 % hlasů. Prezidentem AIT je také dnes nově zvolený Tim Shearman z Canadian Automobile Association.

Video se připravuje ...

AIT (Alliance Internationale de Tourisme) je od roku 1948 řádným členem OSN (hospodářská a sociální rada - ECOSOC), kde zastupuje zájmy národních automobilových asociací a mobilitních klubů, působících v rámci pomoci motoristům, v oblasti mobility a turistiky. Aliance byla založena v roce 1898 v Bourgeois v Lucembursku, tehdy pod názvem Ligue Internationale des Associés Touristes (LIAT), aby se v květnu roku 1919 přejmenovala na AIT. Dnes má hlavní sídlo ve švýcarské Ženevě.

Činnost AIT se zaměřuje zejména na podporu turistických aktivit v členských zemích. AIT vydává např. tzv. celní karnety (CPD), což je záruční doklad, který umožňuje dočasný vývoz a dovoz dopravních prostředků především do exotických zemí, bez nutnosti okamžitého skládání celní jistiny na hranicích.

"Celní karnety-CPD, jsou tím kouzelným a profesionálním mnohostránkovým dokladem, který umožňuje turistům i známým profesionálním cestovatelům uskutečňovat dobrodružné cesty z Čech až na konec světa, jako například cesta dobrodruhů s trabanty pod vedením Dana Přibáně napříč kontinenty nebo cesta kolem světa TATRA II, která také jede s naším logem Ústředního automotoklubu ČR,“ dodává Oldřich Vaníček.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (0)

Doporučujeme