Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mil-Spec Automotive 002: Hummer H1 ožívá

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 22. 7. 2018 • 14:58
11
Zobrazit náhledy (11)
Mil-Spec Automotive 002 Mil-Spec Automotive 002 Mil-Spec Automotive 002 Mil-Spec Automotive 002 Mil-Spec Automotive 002 Mil-Spec Automotive 002
Američtí zájemci o terénní legendu s vojenskými kořeny si ji mohou koupit prakticky novou, samozřejmě za hromadu dolarů. Ale když máte patřičný obnos na kontě...

Všichni známe historii vojenského Humvee i jeho civilní verze, tedy Hummeru H1. Zatímco vojenské High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (HMMWV) vyrábí AM General od roku 1984 dodnes, nová H1 pro silniční použití vznikala v letech 1992-2006. Značka Hummer nepřežila řízený bankrot General Motors, které ji předtím koupily, na konci minulé dekády, ani do Číny se ji prodat nepodařilo.

Společnost Mil-Spec se snaží H1 ještě více zcivilizovat. Obrovské off-roady s pohonem všech kol, které se nezaleknou žádného terénu, přece jen původně nevynikaly nijak velkým pohodlím a jejich co do objemu patřičně dimenzované motory postrádaly výkon, ale zato byly značně žíznivé. Základem jsou již vyrobené vozy, ale modifikuje je opravdu důkladně.

Vidlicový osmiválcový turbodiesel Duramax 6,6 l dává 507 koní (373 kW) a 1356 N.m, je kompletně nový a vyladěný. Interiér firma oživuje sportovními volanty i hliníkovými doplňky z původem v letectví a kůže v kabině je vojenská, takže jistě něco vydrží. Nabídka zahrnuje pětici karosářských variant, otevřených i uzavřených včetně pick-upu. Tedy jestli se mu tak vůbec dá říkat. Už v květnu letošního roku představila Launch Edition s masivními rámy, na tom zadním spočívala rezerva.

Nyní je na řadě další kus s číselným označením 002. Hardcorový off-road pro čtyři má tentokrát šikmou střechu vzadu a je černočerný. Mimochodem, právě tuto část potáhli kevlarovou texturou.

Kousek vznikl na objednávku pro konkrétního klienta. Takže má třeba vzduchový podvozek, který se dá nastavit v rozmezí 178 mm, firemní fotky jasně ukazují, jaký je to rozdíl. To znamená, že i na silnici si užije patřičnou dávku pohodlí. Jasně, jenom místa nemá řidič ani ostatní na palubě kolem sebe moc, ale s tím nic u Mil-Spec nenadělají, i když se prostor uvnitř značně proměnil. Takový hummer prostě vždy byl, naddimenzovaná poháněcí soustava musí někudy vést, v tomto případě masivním rámem.

Sedačky mají taktéž vzduchové odpružení, ale i vyhřívání, chlazení a masážní funkci, není sice zřejmé, zda všechny, nebo jen ty přední, ale komfortnější H1 na světě určitě neexistuje. Černá barva se opakuje i v kabině čalouněné (nejen) kůží. Motor pravděpodobně zůstal stejný jako u prvního vozu. Celé auto vypadá zlověstně, jiné odstíny se k němu snad ani nehodí. A na závěr ještě cena: tenhle konkrétní exemplář vyšel na 290.837 dolarů, tedy zhruba 6,4 milionu korun. No, málo to není...

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku