Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mini zastavilo výrobu aut s manuálem. Ovšem nikoliv zcela dobrovolně

Ondřej Mára Ondřej Mára 3. 5. 2022 • 21:39
21
13
Zobrazit náhledy (21)
Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works Mini John Cooper Works

Výroba Mini je teď kvůli problémům se zásobováním omezena pouze na automatické převodovky.

Značku Mini, podobně jako řadu dalších výrobců, v poslední době trápí problémy se zásobováním. Ty nejprve vyvolala celosvětová čipová krize, následně se však přidala ještě válka. Ostatně kvůli ruskému napadení Ukrajiny musela továrny Mini v Oxfordu začátkem roku dokonce zcela zastavit produkci.

Aby se tato situace neopakovala, a z důvodu vysoké poptávky ze strany zákazníků, se nakonec automobilka podle britských kolegů z Autocar rozhodla omezit výrobu aut s manuálními převodovkami. Tímto krokem pak doufá ve stabilizaci produkce.

Automobilka prý zatím nepotvrdila, zda je toto rozhodnutí trvalé. Ještě před jeho přijetím však byly prakticky všechny modely Mini dostupné jak s manuální, tak i automatickou převodovkou. Tedy samozřejmě s výjimkou čistě elektrického Mini.

Abychom zajistili maximální produkci, která uspokojí poptávku našich zákazníků, musí být naše produktová nabídky zjednodušena. Toto rozhodnutí je nejefektivnějším způsobem stabilizace produkce, takže můžeme zákazníkům dál dodávat naše Mini,“ cituje Autocar výrobce.

Dodejme, že značka Mini není jedinou, která musela kvůli ruské invazi na Ukrajinu před dvěma měsíci omezit či zcela zastavit produkci. Potíže měly také značky BMW, Audi, Mercedes-Benz, Porsche, Škoda nebo Volkswagen.

Doporučujeme

Témata
5. 5. 2022 01:40
Re: v pohode
Nemel, že auto do města má mít automat. Na denní ježdění chci od auta všechno, tudíž i řadit. ;-)
Avatar - Barrichello
4. 5. 2022 11:18
Re: Tak to už tu výrobu rovnou...
Z kopce tam kde je 90ka to zrovna není moc dobrý nápad a ani mi to nepřišlo, navíc mě viděl v zráctkách už na konci vesnice, jestli do nich teda vůbec koukal...
Avatar - Ozzman
3. 5. 2022 18:23
Re: Tak to už tu výrobu rovnou...
Třeba si chtěl prohlídnout auto :D
Avatar - Barrichello
3. 5. 2022 16:04
Re: Tak to už tu výrobu rovnou...
No jenže když chceš z tý zatáčky , která je ještě notabene do kopce přidat, tam ten výkon tam prostě není aby to bylo na závodění.....Na Sport režim převodovky je to pravdu trošku živější, ale pořád to není ono.

Prostě abys měl hothatch, potřebuješ JCW nebo u starších Sko....Jenže starší Ska se dost zásadně se*ou.

Na město a okolí ten automat super.

Plazily pravda předjedeš i se 120 Hp, i když na to nepotřebuješ zase Mini. Ty předjedeš vším.

V sobotu sem předjel borce, co jel na 90 mimo obec a ještě tomu z kopce 50 Km/h.
Nepochopíš no, mě by bylo být na jeho místo stydno, že měl předjíždí 40 let starej oldtimer (jel sem Rollsem) :-)
Avatar - Ozzman
3. 5. 2022 13:05
Re: Tak to už tu výrobu rovnou...
Protože motor není vše, nedá se snad dobře zařádit i se základní motorizací, protože auto má malé převisy = motokára? Já to tak vnímám... ale pokud to má někdo fakt jen jako stylovku a cuká s tím po Praze, jo tam automat klidně ano.