Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mitsubishi ASX 1.6 DI-D 4WD vs. Opel Mokka 1.6 CDTI 4x4

Jiří Baborský Jiří Baborský 22. 8. 2015 • 02:25
57
64
Zobrazit náhledy (57)
Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX Mitsubishi ASX
Hned ve dvou oblíbených SUV se objevil nový naftový motor 1,6 litru plnící emisní normu Euro 6. Mitsubishi ASX tedy nemusí tolik spěchat do důchodu a Opel Mokka nabral dech do druhé poloviny života.

Pravidelní čtenáři z testů zafiry, merivy a astry vědí, že Opel postupně přezbrojuje z neotesané naftové sedmnáctistovky na zbrusu nový čtyřválec 1,6 litru, vyvinutý na míru aktuální emisní normě Euro 6. Do malého stylového SUV Opel Mokka přichází právě teď a dopřát si jej můžete s pohonem předních kol, automatem nebo jako 4x4 manuál, což byl případ našeho testu.

Na vlnu šestnáctistovek naskočilo i Mitsubishi ASX, dosud používající vlastní diesel 1.8 DI-D. Než tento motor s nevalnou pověstí a malým objemem produkce předělávat na přísnou normu Euro 6, dostalo zelenou jednodušší a levnější řešení. Pod japonskou kapotu se nastěhoval francouzský čtyřválec 1.6 BlueHDi od PSA Peugeot Citroën. Proč právě on? Protože francouzské vozy 4008, respektive C4 Aircross jsou klony ASX a nasazení jejich masově vyráběného motoru i v japonském trojčeti se přímo nabízí.

Mitsubishi se rozhodlo nabízet nový motor označený 1.6 DI-D výhradně s manuálním řazením a pohonem všech kol, zájemci o automat musejí sáhnout po větším čtyřválci 2,2 l/110 kW, s předním pohonem se zase dodává jen benzinová šestnáctistovka.

DOJEM

Každý má svůj recept

Mitsubishi ASX není zrovna auto na efekt. Celkem nenápadné, při pohledu na něj obvykle nevzplane láska na první pohled. Ani věcný interiér emoční senzory neoslní, spíš časem oceníte jeho praktickou jednoduchost. ASX je typickým zástupcem japonské školy – nenadchne, neurazí a na chuť mu přicházíte postupně. V pondělí si řeknete „prostě auto“ a v pátek už se vám vlastně docela líbí. Alespoň u nás to tak funguje.

Z porovnávané dvojice je všeobecně líbivější určitě Opel Mokka. Je svěží, moderní, s kreslením jednotlivých linek jako by si dali designéři víc práce. Na druhou stranu vysoký boční profil s malými okny vypadá trochu zavalitě a značný nepoměr mezi výškou a šířkou karoserií bije do očí.

Přístrojová deska opelu navozuje hodnotnější a útulnější atmosféru, nešetří sympatickými materiály, dbá na detaily a k zesílení efektu neváhá sáhnout po chromu. Ve srovnání s mitsubishi vypadá jako zachumelená tlačítky. ASX dalo přednost čistšímu řešení s dotykovou obrazovkou – jak jim všeobecně neholdujeme, musíme pochválit velká virtuální tlačítka, dobrou odezvu a přehledné menu.

Japonská stylistika je celkově umírněná, a i když hlavní plochy nepůsobí špatně, některé detaily zavánějí minulostí a připomínají, že ASX je s námi už pět let.

PROSTOR A POHODLÍ

Pozor s širokými gesty

Že je mokka úzká, to není jen vizuální dojem, ale fakt – mezi předními loketními opěrkami jsme jí naměřili o tři centimetry méně než mitsubishi, vzadu už byl rozdíl pět čísel. V nejširším místě pro lokty činí rozdíl pět, respektive devět centimetrů. Mokka se zkrátka drží poslání malého SUV, zatímco ASX má uvnitř mnohem blíž kompaktní třídě. Je celkově vzdušnější a ohromilo nás prostorem pro chodidla pod předními sedadly. Z hlediska ostře sledovaného místa pro kolena vzadu jsou si modely velmi podobné. Ani jeden nehýří, ale v obou jsme se komfortně uvelebili.

Rozhodně vyzkoušejte

Pořizovací náklady Škoda Yeti 2.0 TDI 4x4 Mitsubishi ASX 1.6 DI-D 4WD Opel Mokka 1.6 CDTI 4x4
Základní cena 502 900 Kč (Active) 564 850 Kč (Invite+)* 551 900 Kč (Enjoy)*
Cena verze Světa motorů 546 900 Kč (Fresh) 564 850 Kč (Invite+)* 551 900 Kč (Enjoy)*
Výbava verze Světa motorů ABS, ESP, čelní + boční airbagy, klimatizace, rádio, dálkově ovládané centrální zamykání, výškově a podélně nastavitelný volant, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, elektricky ovládaná zrcátka a přední okna
VÝBAVA NAD RÁMEC VERZE SVĚTA MOTORŮ
Airbagy hlavové/kolenní řidiče/boční vzadu Ano/Ano/7100 Kč Ano/Ano/Ne Ano/Ne/Ne
Xenonové světlomety 27 000 Kč Ne** 33 600 Kč
Elektrické ovládání zadních oken 5100 Kč Ano Ano
Klimatizace dvouzónová aut. automatická manuální
Kola z lehké slitiny S (16¨) S (16¨) S (17¨)
Metalíza 14 100 Kč 14 000 Kč 13 900 Kč
Mlhovky Ano Ano Ano
Navigace (vestavěná) 17 500 Kč Ne** 24 000 Kč
Palubní počítač Ano Ano Ano
Parkovací senzory vzadu/vpředu a vzadu S/8100 Kč Ano/Ne Ne/12 500 Kč (v paketu)
Rezervní kolo 2100 Kč 6678 Kč 2200 Kč
Tempomat Ano Ano Ano
Vyhřívané přední sedačky Ano Ne** 8 500 Kč
Porovnání cen 546 900 Kč 564 850 Kč (o 3 % horší) 551 900 Kč (o 1% horší)
POŘADÍ   2. 1.
* Akční cena, ** nelze za příplatek, standard vyšších výbav

Hodnocení kvality sedadel je striktně subjektivní, to víme. V dnešním testu jsme ale nabyli natolik intenzivní a rozdílné dojmy, že se o ně musíme explicitně podělit a vy je prosím považujte za inspiraci, na co se při rozhodování soustředit. Opel se vývoji sedadel věnuje velmi intenzivně a pro mokku nabízí za příplatek 10 500 Kč certifikované ergonomické křeslo, kterého jsme se nemohli nabažit. Padlo nám jako ulité, urostlejší postavy však mohou namítat, že je moc úzké, ostatně jako celá mokka.

Vzadu bychom ocenili delší sedák s lepší podporou stehen, ale celkově se nám tu pobývalo příjemně a ani prostorově jsme nestrádali. Z výše popsaných důvodů je ale utrpením cesta ve třech. To nevíte, kam s rameny. Přední sedačky mitsubishi nevybočují ze standardu, jsou pohodlné, jen v nás nezanechaly tak intenzivní dojem jako ty v opelu. Celkově jsou plošší, a tedy otevřené i rozložitějším cestujícím. Postrádali jsme možnost seřízení bederní podpěry, která je docela výrazná. Zklamáním pro nás byly kilometry strávené vzadu. Opěradlo nepříjemně strmé, v bederní oblasti až moc vyboulené, nízké hlavové opěrky – po pár kilometrech jsme chtěli pryč.

Údaje o testovaných vozidlech Mitsubishi ASX Opel Mokka
Místo podélné/na kolena ideál (cm) 163/12 162/11
Vertikální prostornost P/Z, místo nad hlavou P/Z (cm) 95-99/94, 4-11/4 96-105/94, 5-15/7
Šířka interiéru P/Z, šířka v loktech P/Z (cm) 130/131, 147/148 127/126, 142/139
Délka x šířka sedáku u řidiče/zadního pasažéra vlevo (cm) 50 x 50/46 x 48 52-57 x 47/49 x 43
Rozměry opěradla řidiče (délka x šířka) (cm) 61 x 47 65 x 47
Průchodnost zavazadlového prostoru (výška x šířka) (cm) 83 x 100 85 x 92
Výška dolní hrany kufru (cm) 76/185 72/191

Na délce záleží

Okamžitě po otevření pátých dveří máme jasno, kde se vzal rozdíl v objemech kufrů. Mitsubishi nabízí 419 litrů, opel jen 356 l. Přitom oba měří mezi podběhy rovný metr a pod plato vyskládáte stejně vysoký náklad (48 vs. 49 cm). Zakopaný pes spočívá ve třetí dimenzi. Kufr mokky je dlouhý jen 73 cm, u ASX jsme naměřili 82 cm. A to už je při balení na rodinný výlet znát. V obou případech hovoříme o konfiguraci bez rezervního kola, tedy se standardně dodávanou lepicí sadou a odkládacím prostorem pod podlahou. Obě auta nabízejí způsob, jak toto místo dále zužitkovat. V případě mokky si můžete za 2200 Kč přikoupit dojezdové náhradní kolo. ASX má jinou fintu. Za příplatek 3890 Kč zahodí dvojité dno a pod ním umístěný polystyrenový pořadač a novou podlážku usadí co možná nejníže. Lepicí sada dostane brašnu, která přesně zapadne do bočního vybrání za podběhem kola. Výsledkem je vyšší kufr o pěkném objemu 488 l. Netradiční a užitečné řešení, jen musíte oželet rovné dno po sklopení zadních opěradel. Mokka jej nabízí, k jeho vytvoření je potřeba odklopit i zadní sedáky.

MOTORY A ZPŘEVODOVÁNÍ

Konečně ticho

Pro obě SUV je diesel s objemem 1,6 litru novinkou. Opel Mokka v této třídě dosud sázel na sedmnáctistovku, jejíž kořeny sahají hluboko do minulosti. Motor to byl relativně úsporný, ale současně hrubý a nekultivovaný. Zato teď si užíváme sametový a tichý chod, který umocňuje dobré odhlučnění interiéru. K životu potřebuje alespoň 1500, a ani tak se turbo neubrání malé prodlevě. Kolem 2000 otáček začíná vitální střední pásmo, kde se motor prezentuje v nejlepším světle. Dynamika při našem měření se proti předchůdci zlepšila zhruba o půl sekundy a spotřeba o půl litru. Zatímco s 1.7 CDTI jsme jezdili za 6,5 litru, novému agregátu jsme naměřili 5,9 litru na 100 km. Tento příděl mokka nárokovala jak na dálnici, tak po městě. Svižnější okreskový výlet zvládla za 6,8 l a lehkou nohou se přiblížila pětilitrové hranici. K tradici značky patří ekonomicky dlouhé převody, u mokky je to hlavně pětka a šestka.

Kaňku jsme objevili u jinak sympatické převodovky – pětka leží blízko trojce, a abyste ji trefili, musíte páku v neutrálu výrazně odtlačit. Při automatizovaném pohybu bez soustředění jsme co chvíli omylem podřadili. Docela otravné.

Já na bráchy, bráchové na mě

Mitsubishi dalo sbohem vlastnímu motoru 1.8 DI-D, se kterým se nejezdilo špatně, ale „vynikal“ vysokými servisními náklady a jeho přestavba na Euro 6 by se nevyplatila. Francouzská výpomoc v podobě rozšířené šestnáctistovky (v originálu 1.6 BlueHDI) udržuje ASX ve hře v žádaném segmentu malých dieselů.

Údaje o testovaných vozidlech Mitsubishi ASX Opel Mokka
Motor, ventilový rozvod turbodiesel R4, OHC turbodiesel R4, DOHC
Zdvihový objem (cm3) 1560 1598
Největší výkon (kW/ot. za min) 84/3600 100/3500-4000
Největší točivý moment (N.m/ot. za min) 270/1750 320/2000-2250
Převodovka manuální 6° manuální 6°
Délka x šířka x výška (mm) 4295 x 1770 x 1625 4278 x 1777 x 1658
Rozvor náprav, rozchod kol P/Z (mm) 2670, 1525/1530 2555, 1526/1526
Světlá výška (mm) 180 143
Úhel nájezdu/sjezdu/přejezdový (°) 20/32/19 13/-/24
Rozměr pneumatik 225/55 R 18 215/55 R 18
Provozní/užitečná hmotnost (kg) 1495/560 1504/509
Objem zavazadelníku (l) 488/1219 356/1372
Objem nádrže paliva/dojezd (l/km) 60/1200 52/1156
Nejvyšší rychlost (km/h) 180 187
Emise CO2 (g/km) 132 119
NAMĚŘENÉ HODNOTY
Pružnost na 4. RS (60-100 km/h)/5.; 6. RS (80-120 km/h) (s) 7,3/11,2; 12,3 7,1/10,6; 15,3
Otáčky na nejvyšší rychl. stupeň při 130 km/h (ot./min) 2550 2200
Brzdná dráha z rychlosti 100 km/h (m) 37,1 39,3
Skutečná rychlost při tachometrových 50/90/130 km/h 48,5/88/120 48/88/126
Naměřená kombinovaná spotřeba paliva (l/100 km) 6,1 5,9

Stejně jako u mokky musíme vyzdvihnout sametový běh. Ostřejší spojka vyžaduje zvyk, a než jsme ji dostali „do nohy“, párkrát nám agregát při rozjezdu zhasl. Jinak jde o kombinaci přívětivou.

Řazení je při rychlejším přechodu neutrálu trochu hrubější, jakmile ale začnete dlouhou pákou hýbat plynule, krátké a přesné dráhy si užíváte. Na rozdíl od opelu se mitsubishi slušně sbírá i z nízkých otáček. Opět ale platí, že to nejlepší přichází ve středním pásmu.

Ve výsledku se ASX spokojilo s podobným přídělem nafty jako mokka, když se počítač ustálí na průměru 6,1 l/100 km. Tato rozumná spotřeba však vyžaduje sebekázeň. Zatímco mokka není na změnu jízdního stylu tak citlivá, ASX s rostoucí rychlostí nabírá na žízni. Na dálnici to znamená spotřebu 6,7 litru (opel 5,9 l) a obdobný rozdíl jsme pozorovali i na okresce.

JÍZDA

Schizofrenici

Co se naladění podvozku týče, máme co dělat s docela komplikovanými povahami. Nejde jednoduše říci, jak jezdí, protože dost záleží na okolnostech. Zdůrazněme, že v obou případech obouváme osmnáctipalcové tretry.

Nejprve jedeme klidným stylem po městě a po dálnici s kvalitním povrchem. Mokka navozuje celkem luxusní atmosféru, je tichá, tlumeně překonává nerovnosti a rušivě působí jen decentní natřásání – to jak je celkově podvozek tužší, aby se úzká a vysoká karoserie moc nenakláněla. ASX je hlučnější od kol, ale po asfaltu pluje celkově plavněji.

Vyhýbací manévr mezi kuželkami o autech vždy prozradí něco nového. V případě ASX třeba to, že si počíná vyrovnaně i při vyšších nájezdových rychlostech, řízení pracuje k naší spokojenosti a dělá z mitsubishi „řidičštější“ auto než gumové řízení opelu bez zpětné vazby. Mokka se navíc ukázala jako odpůrce dynamické jízdy. Jakmile se pokusíme prudce změnit směr, ESP okamžitě zmobilizuje všechny síly a dá nám přes prsty. A to dost rázně už při sebemenším náklonu karoserie. Čím tvrději se do kuželek vrháme, tím agresivněji ESP zasahuje. Příjemné to není, na druhou stranu to je zřejmě jediná cesta, jak zabránit disproporčnímu SUV v kotrmelcích.

Technické okénko
Motor Opelu se představil před dvěma lety a dosud patři ve své třidě k nejmodernějším. Má hliníkový blok se zalitými ocelovými vložkami, téměř čtvercovou konfiguraci 79,7 x 80,1 mm a nízký kompresní poměr 16,0:1. To přispívá ke klidnému chodu s minimem vibraci a snadnému vytáčení. V modelu Mokka dokáže projet měřici emisní cyklus NEDC s přiměřeně nízkými emisemi NOx, proto se obejde bez složitého katalyzátoru s aditivem AdBlue. Místo toho se oxidy dusíku zachytávají v zádržném katalyzátoru LNT, z něhož se vypaluji naftou, což v praxi zvyšuje spotřebu proti hodnotám v prospektech. Také francouzsky motor pohánějící ASX má hliníkový blok, ale liší se osmiventilovou hlavou s jen jednou vačkovou hřídeli. Pisty mají delší zdvih (75 x 88,3 mm) a ve středních otáčkách působí agregát hlučněji. Loni prošel rozsáhlou modernizaci, při niž dostal lehčí pohyblivé časti a povrchové úpravy pro snížení třeni, velký náskok tedy opelu nenechavá. Vypalovaní filtru pevných částic po vzoru peugeotů a citroenů usnadňuje palivové aditivum, které se musí po čase doplňovat (kontrola po 100 000 km a pak každých 20 000 km). Naopak v redukci NOx zůstává Mitsubishi ASX u suché cesty se zádržným katalyzátorem LNT. Je otázkou, jestli zvýšená spotřeba na dálnici plyne právě z nutnosti čistit emise, z osmiventilové hlavy a vyššich čerpacich ztrat, nebo prostě z horši aerodynamiky ASX.

Do třetice vyrážíme na rozbitou okresku. Mokka na výmolech poskakuje, nicméně zvuky linoucí se od podvozku jsou důstojné. V zatáčkách už není ESP tak divoké jako na letišti, pořád nám ale brání projíždět zatáčky s emotivním nábojem. Pokud tedy nepočítáme náznaky přetáčivosti, které se začnou dostavovat při svižnějším tempu, jak už ale asi tušíte, do driftu nás elektronika nepustí.

Mitsubishi se okreskou proplétá s jakousi samozřejmostí, umí být docela rychlé, a tak má ESP mnohem víc volna. Naše sympatie ochladnou s prvním větším výmolem. Kde mokka jen bouchla, mitsubishi málem nechalo kolo. Ukrutná rána. Celkově je podvozek hůř odhlučněný, slyšíme každý kamínek dopadající na plastový podběh. A dosud chválené řízení při dravější jízdě tahá za volant a přenáší do něj nerovnosti.

Když tak nad tím přemýšlíme, v součtu výše popsaného a s přihlédnutím k účelu malých SUV je nám nakonec bližší o něco luxusnější charakter podvozku mokky. V atletice má ale ASX bez diskusí navrch, priority každého zákazníka budou v tomto ohledu hrát zásadní roli.

Když skončí asfalt

Pohon všech kol nepatří u malých aut k žádaným prvkům, proto bývá v ceníku v menšině a automobilky nekladou na offroadové schopnosti těchto modelů důraz.

Důkazem budiž Opel Mokka. V naší specifikaci čtyřkolkou disponuje, dokonce má i tlačítko pro kontrolované sjíždění svahů. Obojí přijde vhod třeba v zimě, ale do terénu se malý opel nechystá. Světlost pouhých 143 mm a minimální nájezdové úhly se moc neliší od běžných osobáků.

ASX pochází z rodiny drsných terénních aut, a tak se snaží o něco víc. Břicho vozí 180 mm nad zemí a pomocí tlačítka si můžete vybrat, jestli pojedete s předním pohonem, zamčeným 4x4, nebo necháte rozdělování točivého momentu na elektronice. S mitsubishi jsme se do lehčího terénu odvážili a fungovalo tam bezproblémově. Tady bere jednoznačně body Japonec.

ZÁVĚR

Když jsme sečetli známky a stanovili průměr, těsně zvítězil Opel Mokka. Nejde však o vítězství jednoznačné, protože každé z dvojice

testovaných SUV se blýsklo v jiné disciplíně, a tak po zvážení osobních priorit může být „vaším“ vítězem třeba Mitsubishi ASX. Byť prostornější a jízdně atraktivnější, v součtu to na trendy opel s úspornějším motorem a kultivovanějším podvozkem nestačilo.

Pořadí 1. Opel Mokka 2. Mitsubishi ASX
Plusy Líbivý design a útulný interiér Prostorný interiér
  Silný a úsporný motor Agilní jízdní vlastnosti
  I na 18 kolech solidně tlumí rázy Schopnosti pohonu 4x4
Minusy Drsné zásahy ESP již při malém podnětu Odhlučnění podvozku, rázy od kol
  Úzký interiér, krátký kufr Vyšší spotřeba na dálnici
  Nulové terénní schopnosti Nepohodlná zadní sedadla
Průměr celkem 1,60 1,62
Hodnocení Za testované oblasti se uděluje známka od 1 do 5 ve vztahu ke konkurentům.
  Mitsubishi ASX Opel Mokka
DOJEM
Design 1,75 1,50
Dílenské zpracování 1,75 1,25
Průměr 1,75 1,38
PROSTOR A POHODLÍ
Prostornost 1,50 2,00
Sedadla 2,00 1,00
Zavazadelník a variabilita 1,75 2,75
Ovládací prvky 1,00 1,25
Průměr 1,56 1,75
MOTORY A ZPŘEVODOVÁNÍ
Dynamika 1,50 1,00
Pružnost 1,25 1,50
Spotřeba 1,75 1,25
Průměr 1,50 1,25
JÍZDA
Řazení 1,50 1,50
Řízení 1,75 2,00
Brzdy 1,50 1,75
Ovladatelnost na silnici 1,50 2,25
Ovladatelnost v terénu 1,75 3,00
Jízdní komfort 2,00 1,75
Průměr 1,67 2,04
CELKEM
Průměr celkem 1,62 1,60
Závěrečné pořadí 2. 1.

Jak známkujeme

Známky se odvíjejí od nejlepšího auta v dané kategorii a hodnoceném parametru. Měřitelné veličiny známkujeme podle odstupu od lídra, každých 5 %

ztráty znamená čtvrt známky odstup. Nejlevnějším SUV s pohonem všech kol, turbodieselem srovnatelným s testovanou dvojicí a požadovanou standardní výbavou je Škoda Yeti 2.0 TDI/81 kW 4x4 Fresh za 546.900 Kč. Dostává tedy jedničku, stejně jako auta s cenou do 574.245 Kč. Za cenu od 574.246 Kč do 601.590 Kč udělíme známku 1,25 a tak dále. Podobně postupujeme i při subjektivním hodnocení (vzhled, zpracování), vždy vyčíslujeme odstup od nejlepšího. Známku můžeme dále upravit, pokud chceme zohlednit například extrémně bohatou výbavu, nadstandardní záruku a podobně. Známka za oddíl Cena a výbava není součástí celkového hodnocení! Jedná se o samostatnou disciplínu.

Související články

Témata
Avatar - Cuba66
25. 8. 2015 09:08
Re: ASX a strmá zadní opěradla
No já bych si to koupil s japonskou 1,6 v benzínu a klidně předokolku. Protože bych za to dal maximálně 330 za předváděčku.
Ale já mám osobně dost specifické požadavky, protože bydlím v ulici, kde nám město už asi od poslední války slibuje asfalt, ale zatím to vypadá tak, že jsem už dvakrát orval spodek běžnýho auta, takže každej centimetr světé výšky navíc se u nás v ulici počítá :-) A každej centimetr výšky bočnice pneu taky!
Nejlepší by asi byl volítanej Patrol :-!

P.S. Vím, za ty prachy jsou i jiný auta, ale tohle je článek o ASX :-)
24. 8. 2015 08:59
Re: Sport Utility Vehicle?
tomu se říká kosa super - oboje najednou. Kosa říkám tomu, když jedu nad rychlostní limity a výrazněji to nešetřím přemýšlením o eko rallye. Mám to zvedlé o tři čísla(jako centimetry) Takže jistě nečekáš, že na terénnějších gumách pojedu 120 do 90ky zatáčky - že ne?
24. 8. 2015 08:57
Re: Sport Utility Vehicle?
takže když jedu kombinaci - s kosou - mám spotřebu do 10,5litrů - když tomu naložíš - jedeš max kolem 15litrů - dálka - mírně nad dálničním limitem 11,6(1400km) v zatížení 4 lidmi a boxem na střeše. Když se jelo do Mostu - na stejné tratí - profil si zjisti na mapách - Cheb - Most - já dle tankování 10,2 - Rapid Spaceback 8,9. V podstatě jsme se s kamarádem od sebe nevzdálili na víc jak, 300m. On sám - já dva lidi. Nazpátek on v mým - já v jeho - on spotřeba 11,4 já v jeho spotřeba 8,4 - ujel mi o cca dvě minuty. Nějaké další dotazy? Jo - a rychlost, kde to šlo mírně nad limit - nechceš, abych psal kolik jsme jeli mezi Chomutovem a Mostem, že ne?(tedy tam kde to nehoupe a ne v místech, kde košťata zametají s body...
Jo a PS - na benzín - kolega z klubu to používá jako daily car - dal tam LPG - že by on zrovna jezdil pomalu - to ani náhodou - jezdí za 14-16lpg průměr...přepočítej si to.... Nebo mu napiš -rád Ti sdělí podrobnosti - na rozdíl ode mne, už tomu měnil diferák:-), což o jeho způsobu zatěžování vozidla mírně napovídá...(u AT verze XTéčka, jestli ti to něco řekne..)
Avatar - Ji/Ri
24. 8. 2015 07:05
Re: Super test, jen vic takovych!
Dneska se nedivím už ničemu....
Avatar - Ji/Ri
24. 8. 2015 07:04
Re: Sport Utility Vehicle?
Když jedu kosu znamená:
1. v zimě s oknama dole nebo
2. klima na plný joule?
>:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud