Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Modernizovaná Mazda CX-5: První fotky unikly na internet

Jan Mička Jan Mička 10. 11. 2014 • 03:04
3
10
Fotografie modernizované Mazdy CX-5 unikly na internet. Vůz se poprvé představí na autosalonu v Los Angeles.

V polovině minulého týdne jsme zveřejnili fotografie modernizované Mazdy 6, která však měla zůstat ještě chvíli u ledu. Vůz se totiž představí, stejně jako omlazená Mazda CX-5, na blížícím se autosalonu v Los Angeles. A právě atraktivní SUV je dalším vozem, který japonská automobilka neuhlídala před předčasnou medializací.

Zatímco v případě úniku fotografií vlajkové lodi Mazdy jsme ihned měli jasno také o podobě interiéru, tady o něm není ani zmínka. Registrujeme však pozměněnou masku chladiče a oba nárazníky, novou grafiku předních svítilen a také zadních světel. To a nový design litých kol je však to jediné, co prozatím vidíme.

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o modernizaci, můžeme poměrně přesně odhadnout nabídku pohonných jednotek. Základem by stále měl stát atmosférický zážehový čtyřválec 2.0 Skyactiv-G o výkonu 121 kW, které standardně spolupracuje s manuální převodovkou. Tentýž agregát pořídíte i s pohonem všech kol, či automatickou převodovkou. V tomto případě se bavíme o výkonu 118 kW.

Vznětové motory jsou v nabídce dva – oba o objemu 2.2 litru a výkonech 110 a 129 kW. Silnější verze je dostupná pouze s pohonem všech kol a za příplatek 52.500 Kč získáte také automatickou převodovku.

Související články

Témata
12. 11. 2014 11:15
Re: Vypadá to
Ano, s tím souhlasím. Já to spíš vidím tak, že já bych si vestavěnou navigaci do auta nepořizoval, právě z důvodů které píšeš. Jsou pomalé, aktualizace jednou za uherskej rok, navíc displeje (když jsou dotykové) jsou upatlané od prstů a hlavně furt na očích a tudíž snadným cílem zlodějů.
11. 11. 2014 07:25
Re: Vypadá to
Vydává, ale co vím, tak žena měla možnost aktualizace jen 2x do roka. Moje se aktualizuje 1x ročně (tedy alespon já to tak dělám) a mapové podklady mi přijdou stejné, ale logika navigace a reakce rychlejší. Cena navigace pro CX-5 je vskutku lidová, což jsem nevěděl, ale já to beru spíše jako cenu celku. Když prostě utratím prachy, tak od auta očekávám, že mi za ty peníze dá adekvátní kvalitu. Jestli tam stála příplatková výbava korunu nebo sto tisíc, to je mi jedno.
11. 11. 2014 07:18
Re: Vypadá to
Já ne, ale žena jo. Jezdil jsem hlavně, když bylo nové, protože je to řidičsky fakt příjemné. S tím, že mám už 3. SUV jsem zapomněl, že může být vcelku zajímavé na cestě. No a nebo když je moje v servisu. Nejdelší štreka ale byla 200 km. I když možná by byla na delší cesty lepší jak GLK, protože tam mám polokožené sedačky, které jsou tvrdé a právě po těch 200 km se začnu ošívat, protože promluví záda.
10. 11. 2014 20:18
Re: Vypadá to
Tomtom (ex TeleAtlas) vydává mapy 4x ročně, to mi jako "aktualizace nějak nepobírá" nepřijde. Kolipak budou stát roční předplatné pro GLK? U TomTomu stojí 900 korun (=4 aktualizace po čtvrt roce). Za navi, u které jdou aktivovat Live služby, má TMC i vlastní GSM modem a ještě mluví krásně nahlas do repráků, mi to za 12500 Kč MOC (ale zpravidla mnohem nižší nebo bez příplatku) přijde jako celkem v pořádku příplatek, porovnám-li si to s přenosným Tomtomem.
Avatar - _Karel_
10. 11. 2014 18:26
Re: Vypadá to
Nevím, jestli je v CX 5 horší navi než v trojce, ale za 12,5tis.- dobrá koupě.Kolik stála ta v GLK?
Články odjinud