Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mondial Moto nabídne techniku MotoGP pro běžný provoz

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 9. 2018
9
1
Zobrazit náhledy (9)
Mondial Moto Mondial Moto Mondial Moto Mondial Moto
Společnost Mondial Moto pracuje na vývoji supersportovního silničního motocyklu, jenž je silně inspirován současnými závodními stroji pro MotoGP. Výsledkem má být úchvatný design a především nadprůměrné jízdní výkony.

MotoGP představuje vrchol v závodech silničních motocyklů a právě jemu se chce maximálně přiblížit italská společnost Mondial Moto, která v současnosti pracuje na vývoji dvojice sesterských modelů supersportovních motorek.

Mondial Moto V5R a V5S bude spojovat design, který rozvíjí současný styl závodních speciálů a zároveň přidává italskou eleganci. Společná pro ně bude i pohonná jednotka v podobě litrového pětiválce, která je inspirována stroji pro MotoGP.

Tento vidlicový motor s úhlem rozevření válců 75,5 stupňů, lehkými písty s titanovými ojnicemi a rozvodem DOHC má disponovat výkonem přes 147 kW (200 k). Ten bude mířit k zadnímu kolu prostřednictvím šestistupňové převodovky se systémem rychlořazení a antihopingovou spojkou.

Základem modelu V5R se stane rám z karbonu, z nějž budou vyrobeny i kapoty a kola. V případě modelu V5S bude použit rám z hliníkové slitiny a kovaná kola. V obou případech máme ovšem počítat s pohotovostní hmotností pod 180 kg.

Podvozek obou modelů má využívat komponenty odpružení značky Öhlins s možností elektronického nastavení, které představují ve světě motocyklů absolutní špičku. To samé platí pro brzdový systém značky Brembo.

Společnost Mondial Moto se v současnosti věnuje vývoji a předpokládá, že modely V5R a V5S uvede na trh do pěti let. První jmenovaný má být k dispozici za 35.995 eur (zhruba 930.000 Kč), zatímco ten druhý má v současnosti cenu stanovenu na 27.995 eur (kolem 725.000 Kč).

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Design..
Jeremiah Johnson
| 5. 10. 2018
Tak s tím designem nevím nevím teda ... každopádně, když to bude dostatečně rychlé, proč ne, že?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku