Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Muž koupil Mustang z roku 1968. Uvnitř našel sklenici s popelem bývalého majitele

Jan Zajíc Jan Zajíc 13. 6. 2019
13
Zobrazit náhledy (13)
1968 Ford Mustang 1968 Ford Mustang 1968 Ford Mustang 1968 Ford Mustang 1968 Ford Mustang 1968 Ford Mustang 1968 Ford Mustang 1968 Ford Mustang

Když kupujete staré auto, které se roky nepohnulo z místa, je možné, že v interiéru narazíte na nějaké překvapení.

Co ale uvnitř Fordu Mustang z roku 1968 našel Američan Zach Taylor, je skutečně neobvyklé. Na místě spolujezdce totiž objevil sklenici s popelem bývalého majitele. A opravdu sklenici, tahle nádoba s nápisem James na víčku má k urně docela daleko.

Taylor je automobilový fanatik, takže když jednoho letního dne v roce 2017 objevil v inzerci Ford Mustang Fastback z roku 1968, který kdosi prodával v Severní Karolíně, rozhodl se, že vůz stojí za prohlídku.

Na místě pak našel chlapíka jménem Bruce, který o sobě tvrdil, že se přátelil s původním majitelem Mustangu. Jak už asi tušíte, předchozí vlastník se jmenoval James. Když James zemřel, jeho rodina auto prodala právě Brucovi.

Na papíře Mustang vypadal opravdu dobře, jde totiž o model s 6,4litrovým osmiválcem a čtyřstupňovou manuální převodovkou. V tomto případě navíc fastback dostal speciální příplatkový lak. Z něj se toho však příliš nedochovalo, čas se navíc podepsal i na stavu karoserie, kterou napadla koroze.

Největší překvapení ale čekalo uvnitř. Na sedadle spolujezdce totiž ležela už zmíněná nádoba. Když se Taylor zeptal Bruce, co to je, dostal jednoduchou odpověď: " To je James!"

Zájemce se nakonec po prohlídce rozhodl vůz nekoupit. Jenže v následujících měsících se leccos změnilo, Bruce například Taylorovi pravidelně volal a vyprávěl mu o přátelství s Jamesem. Ale především se oběma loni v listopadu, tedy po více než roce od prvního setkání, povedlo domluvit se na obchodu - Zach Taylor za Mustang zaplatil sedm tisíc dolarů (podle současného kurzu asi 180 tisíc korun).

A ano, auto koupil i s popelem bývalého vlastníka.

Taylor měl původně v plánu vůz renovovat do původní podoby, ale později zjistil, že to nebude možné. Vyčistil tedy zpustošený interiér a Mustang nabídl na prodej. Ozval se mu zájemce z Anglie, který za ikonický pony car a (popel původního majitele) zaplatil 23.300 dolarů (téměř 530 tisíc korun).

A tím se dostáváme do současnosti. Společnost Corner Classics z ostrova Wight, specializující se na renovace veteránů, se totiž před několika dny na sociálních sítích pochlubila fotkou právě tohoto Mustangu a prozradila, že v Kalifornii pro auto sehnala novou karoserii.

Sporťák z roku 1968 tak dostane druhou šanci. A třeba se v něm ještě někdy sveze i James.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku