Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejpodivnější zbarvení ve formuli 1: Růžová svině, dvoubarevný BAR i lví tlama

Michal Fokt Michal Fokt 7. 4. 2017 • 10:36
11
2
Zobrazit náhledy (11)
Formule Surtees 1976 Formule Red Bull 2007 Formule BAR 1999 Formule Jordan 1997 Formule Shadow 1979 Formule Honda 2008
Některé monoposty formule 1 vypadaly v minulosti hodně bizarně, pojďme si je připomenout.

Určitě si vybavíte řadu monopostů formule 1, které se staly přímo synonymem tohoto motoristického sportu - červené ferrari, stříbrný mclaren, černo-zlatý lotus a mnohé další. Ale kromě nich se objevila také celá řádka jak poněkud anonymních, tak naopak poměrně bizarních "outfitů". Pojďme si osvěžit paměť těmi nejzajímavějšími z posledně jmenovaných.

10. Force India 2017

Tak na úvod netřeba nic osvěžovat, v této podobě budou jezdit auta stáje Force India v letošním roce. Nemůžu si pomoct, ale růžová mi prostě do tohoto sportu úplně nepasuje, když se v tom neangažuje Pamela Anderson...

9. Ligier 1993

Tohle lehce psychedelické provedení monopostu Ligier se objevilo na startu Japonské GP 1993 a za volantem seděl Martin Brundle. Vidím nějaké siluety, nekompletní písmena a kombinaci zelené a modré. Ve své době rozhodně slušný úlet...

8. Red Bull - testovací prototyp 2015

Stáj Red Bull nasadila namísto běžného černého auta před dvěma roky do testů tuto maskovací černobílou verzi. Na ní byste coby špioni konkurence nerozeznali žádný detail, ani kdybyste se rozkrájeli. Sponzoři přitom nepřišli zkrátka, takže dvě mouchy jednou ranou.

7. Williams 1993

Jestli si neděláme legraci? Vždyť tohle právě jedna z těch ikonických efjedniček, které jsou synonymem tohoto sportu. Jenže - sponzor Sega si tehdy vynutil vylepšení designu o nohy ježka Sonica v místě těch řidičových. Vtipné a nápadité.

6. Surtees 1976

Formulka týmu Surtees prý nebyla "family friendly" (vůbec nechápu proč :-) ) a některé televizní stanice prý kvůli tomu odmítaly vysílat ty záběry, na kterých byl bílý monopost při jízdě zachycen. A to je škoda, protože občas mohl docela slušně pálit gumy. To každopádně jinak vcelku fádnímu outfitu zajistilo nesmrtelnost.

5. Red Bull 2007

A zase stáj Red Bull, tentokráte však v ostrém závodním nasazení. V rámci projektu Faces For Charity vybrala milion dolarů pro nadaci Wings for Life, za poskytnuté peníze dostali sponzoři privilegium v podobě umístění své fotky na monopostu.

4. BAR 1999

Tohle vznikne, když máte jako tabákový koncern dvě silné značky cigaret a nemůžete se rozhodnout, kterou si pro podporu v F1 vyberete - auto na zip. FIA totiž nedovolila týmu mít dvě auta s různým barevným schématem, tohle však už prošlo.

3. Jordan 1997

Žluté Jordany patří také k ikonám F1, kdo by si nepamatoval slavné (a vcelku úspěšné) "Buzzin Hornets", to už ale byl jen slabý odvárek. V roce 1997 to totiž Eddie pojal hodně odvážně a ve stylu leteckých stíhačů přetvořil příď stroje v hadí hlavu. Označení plaz pro něco, co umí uhánět rychlostí přes 300 km/h asi nebude úplně na místě.

2. Shadow 1979

Lví hlava a plameny. Jak je vůbec možné, že to stačí jen na druhé místo? Proč?

1. Honda 2008

...protože Honda. Tovární tým se v roce 2008 rozhodl, že dá sbohem všem sponzorům (ono jich kvůli výsledkům stejně moc nebylo) a provoz týmu bude financovat téměř sama. Ano, téměř - oblékla své auto do outfitu planety země, jenž byl tvořen částečně jmény sponzorů, kteří týmu Honda Racing poslali sponzorský dar. Honda v té době myslela fakt hodně, hodně zeleně. Trošku hořkou příchuť tomu dávala mizerná výkonnost aut, o níž se žertovalo, že Japonci záměrně pojali závodění velmi ekologicky. Zásek do historie F1 je to ale v každém případě epický.

video

Související články

Témata
7. 4. 2017 12:36
růžová formule
Tak nevím, ale redakce je asi hodně genderová, protože Force India rozhodně není první monopost v růžových barvách... aspoň je poznat :-)
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]

A ostatní, moc nechápu co je na nich divného...
Avatar - maxi!
7. 4. 2017 12:15
little pink pig
8-s
to je predsa male ruzove prasiatko, a nie ruzova svine.... :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud