Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Neúspěšné modely: Renault Vel Satis (2001-2009)

M M
Diskuze (85)
Počas svojho života bol Renault Vel Satis hlavne predajným sklamaním.

Šéfdizajnér Renaultu Patrick le Quément je bezpochyby jednou z najväčších osobností moderného automobilového dizajnu. Ako každý génius však niekedy zájde za hranice sveta, ktorému bežní ľudia rozumejú.

Tak tomu bolo aj pri návrhu aktuálnej vlajkovej lode francúzskej značky, ktorá sa predstavila v roku 2001.

Vel Satis ako zhmotnený odraz myšlienky postaviť auto zvnútra von je bezpochyby zaujímavým a odvážnym návrhom. Možno raz bude aj oceňovaným pokusom o vizionárstvo.

Počas svojho života bol ale hlavne predajným sklamaním. Nielen pre svoju neobvyklú koncepciu karosérie, krížiacu hatchback s MPV, ale hlavne kvôli exteriérovému dizajnu.

Tvary, ktoré akoby sa obetovali v prospech zariadenia priestranného „obývacieho“ interiéru, nikdy nedokázali osloviť významnú skupinu manažérov, ani dostatok ľudí hľadajúcich veľké pohodlné auto. Nástupca Vel Satisu sa tak pokorne vrátil ku konvenciám obyčajného sedanu.

M M
Diskuze (85)
Avatar - Parda71 (BMWfans)
22. 7. 2011 17:19
Re: VELKÁ ŠATNA
:yes: jen tak dál, jen mě utvrzuješ v mém mínění
Avatar - Parda71 (BMWfans)
22. 7. 2011 17:18
Re: VELKÁ ŠATNA
Pořád jako bych mluvil do dubu... Uděláš něco ty, tak je to notování, udělám to samé já a jsem cicinka, ty jsi mi teda pěkně arogantní prevít, to ti povím. Navíc to své dětinské vystupování s milionem smajlů a hloupými předělávkami jmen či mluvou *, to si nech pro někoho, kdo je na to zvědavý.

A pokud navíc podporuješ coswortha, tak to si asi my dva opravdu nemáme co říct.
Avatar - ferovychlap
22. 7. 2011 12:30
Re: Není pro každého
...dělaly se 102 kW a 110 kW - já jsem měl ten slabší.

...shodou okolností jsem tento týden potkal člověka, který ho ode mě kupoval. Ptal jsem se jak se daří, co auto, jak mu slouží atd. - a pán velmi spokojený... :yes:
22. 7. 2011 11:59
Re: Krása nesmírná
>:D hezky řečeno :yes:
Avatar - Ji/Ri
22. 7. 2011 00:15
Re: VELKÁ ŠATNA
S ńa odhalil, Jarine. Hopnuls na mě a mi zas začla zoncna romplovat nad kefou >:D >:D si mi do herzny vypálil ranu. A fakt, až teď mi došlo, jak teho borca ustiskam až ho lapnu v šalině.... ajlafGuTalaI.....a Jarina ucpáfku tež ;-) >:D >:D