Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Juke: I druhá generace bude z Velké Británie

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 9. 2015 • 18:44
18
3
Zobrazit náhledy (18)
Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke Nissan Juke

Automobilka Nissan oficiálně potvrdila, že i druhou generaci svého crossoveru Juke bude vyrábět v britském Sunderlandu.

V loňském roce spustil Nissan výrobu modernizované první generace modelu Juke. Pří jejím zahájení automobilka uvedla, že do příprav závodu v Sunderlandu bylo investováno 20 milionů liber.

Nyní Nissan potvrdil, že i druhá generace crossoveru bude vyráběna v tomto britském podniku a v souvislostí s tím do něj hodlá investovat 100 milionů britských liber, aby byl plně připraven na produkci nového modelu.

Výrobní podnik automobilky Nissan v Sunderlandu byl založen v roce 1984 a první nové vozy z jeho bran vyjely v roce 1986. V současnosti zde probíhá produkce aktuálních generací Juke, Qashqai, Note, elektromobilu Leaf a v příštím roce se zde má rozběhnout i výroba Infiniti Q30.

V souvislosti s potvrzením výroby druhé generace crossoveru Juke uvádí Nissan, že výrobní podnik v Sunderlandu zajistí zaměstnání pro až 34.000 osob i po roce 2020. V samotném podniku pracuje okolo 6750 zaměstnanců a zbývající pracovníci připadají na dodavatelské firmy japonské značky ve Velké Británii.

Základem Nissanu Juke druhé generace bude platforma CMF-B, která má zlepšit efektivitu výroby a má být rovněž využita pro nový Nissan Micra a Renault Clio. Premiéra nové generace kompaktního crossoveru se podle neoficiálních informací očekává koncem roku 2016.

Související články

Témata
Avatar - pelikoš
4. 9. 2015 19:37
jo
povedený auto a doufám, že II. generace bude stejně avantgardní
4. 9. 2015 18:40
Re: Juke jeke kekeke
Když jsem jej poprvé před léty poprvé viděl, tak jsem se divil, že ten design někdo se šéfů podepsal. Dnes si myslím, že to byl dobrý kalkul! :-!
4. 9. 2015 13:07
Juke jeke kekeke
To není auto, to je takovej bombonek.. >:D
Články odjinud