Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Micra pro rok 2014 se objevil v Praze!

Vitek Vitek 2. 7. 2013 • 21:40
15
Modernizovaná Micra, která se oficiálně představí v pondělí osmého července v Bratislavě, se týden před premiérou na několik málo hodin objevila v Praze.

Náhoda tomu chtěla, že jsme se dnes odpoledne pohybovali v oblasti Prahy 4 zrovna ve chvíli, když vedení Nissanu pořádalo ve své centrále interní školení pro zaměstnance a před budovou parkovala faceliftovaná Micra. Přinášíme tedy snímky „z ulice“, jednalo se o tmavě modrý vůz na litých 16“ kolech a se skleněnou panoramatickou střechou. Podle všeho tedy v nejvyšší výbavě Tekna. Nechyběl ani navigační systém Connect, startovací tlačítko a systém start-stop.

Vůz proti předchůdci z roku 2010 dostal novou příď a záď, světla i nárazníky, líbil se rovněž design litých kol. Do kabiny jsme mohli jenom nakouknout skrz okna. Je znát posun k lepšímu hlavně v oblasti středového panelu, na němž se vyjímá dotyková obrazovka s úhlopříčkou 5,8“. Počítejte s novými materiály a například i parkovacími čidly. Podle dostupných informací půjde volit barva středů kol, zrcátek, výdechů ventilace a hlavice řadicí páky.

Pohon by měly zajistit zážehové motory 1.2 v atmosférické verzi s výkonem 59 kW i s přeplňováním DIG-S (72 kW), oba pak v kombinaci s pětistupňovou přímo řazenou převodovkou nebo bezestupňovým CVT. Oficiální premiéra odstartuje 8. července, jak již bylo zmíněno, prodej pak v září. Ceny dovozce zatím nezveřejnil, podle nás lze čekat mírné zvýšení proti stávající úrovni - 1,2 l/59 kW Visia začíná na 191.990 korun.

nissan malevozy nissan malevozy

Témata
Avatar - grifith
3. 7. 2013 10:09
Re: Beru jako krok vpřed...
Trapné to nebylo, jestli se tu chceš sám chválit tak to možná bude i celkem přiléhavé. A pokud tvé názory odrážejí názory široké motoristické veřejnosti, nad se lze opravdu pouze pousmát.
Jinak Micra je velice zajímavý malý vůz, prostorem si s Fabií nemají moc co vyčítat a rozdíl ve velikosti kufru není taky velký rozdíl, což je vzhledem k rozdílu délky 22cm úspěch Micry. A například v porovnání turba a kompresoru dostane škodovácké TSi hezky na zadek... ;-)
3. 7. 2013 08:27
Re: Beru jako krok vpřed...
Nelžu: [odkaz]
Skoro ve všech údajích Škoda vede, s výjimkou 2, rozdíl jeden až dva cm >:D
3. 7. 2013 08:24
Re: Beru jako krok vpřed...
To s tím kohoutem je velice trapné. Moje příspěvky jsou velice trefné, a jak již psal kolega expert Áda, moje názory ODRÁŽEJÍ, nikoli jsou, názory široké motoristické veřejnosti :-!
Avatar - pumpkin
2. 7. 2013 21:26
Re: V Bratislave už bola
Pri facelifte Micry mám opačný názor. Teraz sa snaží pôsobiť akosi elegantnejšie, drzo, športovo, ktovieako, ale vôbec sa to k takému drobcovi nehodí. Viac sa mi páčila predtým. Predsa len, v jednoduchosti je krása. Toť, taká milá mestská žaba. [odkaz]

Inak nový Note by tu pri dobrej cene mohol zabodovať. Má navrch aj oproti priamym rivalom. Verso S sa u nás nepredáva, oproti Jazzu bude zrejme Note lacnejší a má vzadu posuvné sedadlá s nastaviteľným sklonom operadiel. Celkovo nový Note pôsobí na svoju triedu veľmi príjemne.
2. 7. 2013 20:47
Re: micra nismo
Tak tohle joooooooo :yes: