Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan X-Trail: Facelift evropské verze se začne prodávat v září

3. 8. 2010 • 19:10
32
10
Zobrazit náhledy (32)
Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail
Nissan zveřejnil první fotografie faceliftu evropské veze modelu X-Trail. Nekonvenčně tvarované SUV zamíří k prvním zákazníkům v září.

Nissan X-Trail podstoupí decentní úpravy exteriéru. Facelift se zaměřuje hlavně na přední část karoserie, kde prošly změnou všechny díly. Nová přední světla s černým pozadím mají opět dominantní kruhovou čočku, ta už však nepřesahuje základní obrys směrem k masce chladiče, ale dolu do nárazníku.

Samotný nárazník se změnil nejméně – prodloužil se a přední mlhovky se přemístily do nižší pozice. Nová maska chladiče naopak představuje na první pohled patrnou změnu. Po faceliftu je mohutnější a plastičtější – je zde zřejmý vliv designu modelů Pathfinder a Navara.

Ze zadního pohledu došlo ke změně zadních světel. Mají novou grafiku a pro poziční a brzdová světla využívají moderní světelné diody.

Díky novému přednímu nárazníku a většímu rozměru pneumatik (a s tím souvisejícím rozšířením lemů blatníků) se X-Trail zvětšil do všech stran. Na délku, šířku i výšku narostl přesně o 10 mm.

Optimalizací proudění vzduchu pod karoserií se podařilo snížit součinitel aerodynamického odporu z 0,36 na 0,35.

Uvnitř se změní odstíny jednotlivých materiálů. Nissan také vybral jemnější látku pro čalounění sedadel a tlačítka na volantu a středovém panelu jsou vyrobena z materiálů příjemnějších na dotyk. Úpravou prošel také přístrojový štít a palubní počítač má nové diagnostické funkce.

Kromě změn vzhledových dojde také na modernizaci techniky. Turbodiesel ve faceliftovaném provedení bude splňovat emisní normu Euro 5. Za účelem snížení spotřeby se prodlouží převody v manuální převodovce, automatická převodovka bude zase po modernizaci mít menší ztráty vnitřním třením.

Konkrétní technické údaje k modernizovanému motoru ale automobilka zatím nezveřejnila.

Související články

Témata
Avatar - pelikoš
4. 8. 2010 13:25
Re: Konečně
trochu závidím,já musím počkat,mám ho 2 roky,takže bude asi až nová generace :-)
nedávno jsem četl tvoji recenzi na t30 ;-)
Avatar - cb
4. 8. 2010 10:41
Konečně
Tak tenhle kousek je favoritem pro výměnu mého staříčka X-Traila.PARÁDA.
Avatar - pelikoš
4. 8. 2010 08:07
Re: paráda
souhlas :yes: jen je škoda,že se u nás víc neprodává.chtělo by to potlačit více předsudky :-)
Avatar - Ghostyx
3. 8. 2010 23:28
Re: paráda
Ma pravdu, je to vytecnej autak... :yes: To co dovede tenhle X-Trail diky jejich vynikajicimu 4x4 v terenu, dovede jenom maloco v dane kategorii. Facelift mu jen a jen prida dalsi bodiky, podobne jako pridal Kvasakovi, ktery ted vyhlizi velice zajimave, hlavne ze predu. ;-)
Avatar - pelikoš
3. 8. 2010 11:46
Re: paráda
docela drsný vzhled,tak trochu offroadový.budí solidní dojem a hlavně se brzy neokouká...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku