Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nosiče na kola: Vybrat raději na hrb, nebo za záda?

Petr Slováček
Diskuze (0)

Řešíte, jak převézt jízdní kolo na dovolenou či na chalupu? Výběr je dnes široký, přesto na silnicích vidíme spoustu chyb.

Více než třetina Čechů občas usedne na kolo a stále oblíbenější jsou dovolené v cyklistických oblastech. Před víkendy tak silnice bývají obsypané vozy, které mají o pár koleček navíc.

Velkou oblibu získávají nosiče na auto na tažná zařízení, kde ovšem řidiči žalostně selhávají v legislativě – pokud nosič a kola zakrývají registrační značku, je potřeba ji buďto přendat, nebo si na úřadě zažádat za 600 Kč o třetí!

Schválně jsme jeden den počítali, jak to Češi řeší. Z deseti aut s viditelně transportovanými bicykly je nesl jeden pick-up na korbě, dva karavany na zádi a dvě auta na střeše. Pět připadlo na nosiče na tažná zařízení, kdy se jeden šofér vůbec neobtěžoval zakrytou tabulku řešit a další si zjevně celý nosič vypůjčil od kamaráda i s jeho registrační značkou.

Připomínáme, že kdyby tohle viděli policisté, ocení pohodlnost motoristy pokutou 5000 až 10.000 korun a zákazem řízení od šesti měsíců do jednoho roku. Tohle za to fakt nestojí.

Video se připravuje ...

Jak vozit kola

Jen tak v autě (zdarma)

Varianta, která nic nestojí a dřív bývala běžná. Prostě jste odmontovali kola a zbytek bicyklu hodili na sedačky. S mrazením v zádech vzpomínáme na kamaráda, který takhle odvezl ve své stopětce celou partu i s koly připlácnutými „gumicukem“ pod víko kufru. Jenže ten byl pochopitelně vpředu, a tak šofér viděl ze silnice pouze půlku. Dnes už nad tím kroutíme hlavou. Mimochodem pokud se pro to rozhodnete, doporučujeme investovat pár stovek aspoň do ochranné deky nebo povlaku, které ochrání interiér auta. Hledejte v potřebách pro převoz zvířat.

Plusy Minusy
Nic nestojí Hrozí poničení interiéru i kola
Nemusíte nic montovat Kolo nesmí ohrožovat posádku, jinak hrozí pokuta

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Petr Slováček
Diskuze (0)

Doporučujeme