Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Jawa Pérák je v Česku a můžete si ji už i objednat. Kolik stojí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 4. 10. 2021 • 11:26
23
43
Zobrazit náhledy (23)
Jawa 42 Jawa 42 Jawa 42 Jawa 42 Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák Jawa Pérák

Jestli se vám líbí nová Jawa Pérák, ta z Indie, pak vás jistě potěší zpráva, že už si ji můžete objednat i v Česku.

Stylový bobber, který svým jménem i liniemi odkazuje na jeden z nejslavnějších motocyklů v historii značky Jawa, má za sebou homologaci, takže teoreticky nic nebrání rozběhnutí prodejů.

V České republice už se dokonce nachází několik exemplářů, přestože týnecká Jawa první zákaznické kousky nabídne zřejmě až v prosinci. Kromě stroje, s nímž se dělala homologace, má několik motorek na skladě společnost Natwa, která Pérák prodává na webu novyperak.cz za 170 tisíc korun. Kromě něj nabízí také další indické modely: 42 a příbuzný Forty Two.

Zmínky o nové Jawě Pérák najdeme také u dalších prodejců motocyklů tradiční značky. Někteří dokonce uvádějí orientační cenu - s poznámkou, že skutečná částka bude upřesněna později.

Například Jawa Korda očekává naskladnění na podzim nebo v zimě a zatím nabízí rezervaci. Orientační cena činí 169.900 Kč.

Motocentrum - Žebrák také přijímá předobjednávky a zatím operuje s orientační cenou 165.000 Kč. Prodejci MR43 a Rimoto hovoří o zásilkách na jaře příštího roku, aktuálně se u nich můžete zapsat do pořadníku. Orientační cena činí 164.900 Kč.

Indická Jawa nový model Pérák představila v listopadu roku 2019. O pohon se stará čtyřdobý, kapalinou chlazený jednoválec o zdvihovém objemu 334 kubických centimetrů, který disponuje nejvyšším výkonem 23 kW a točivým momentem 31 N.m. Tyto hodnoty míří na zadní kolo prostřednictvím šestistupňové převodovky.

video

Související články

Témata
Avatar - VDC
10. 10. 2021 11:19
Re: motorka je to hezká
Na to ser, tě nechytěj.
6. 10. 2021 11:47
Re: Jawa
Vzdělání - čím vyšší tím lepší - a dobrá výchova je základní předpoklad kvalitního uplatnění každého jedince v životě. I to základní má význam, nesouhlasím, že na dvě věci, jak uvádíš. Snad nechceš zpochybnit význam umět číst, psát a počítat. (A i s tím byly a jsou i dnes problémy.)

Úleva od školného zde (strana 22):

https://is.muni.cz/…v/Text_prace.pdf

Je snad zcela zřejmé, že kdo nemá mozek a pracovat chce, hledá si práci, která odpovídá jeho schopnostem. Nepopírám, že vždy je to jednoduché, ale možné.

Odeznělá krize ani poválečný stav není legitimním důvodem pro bezprecedentní hromadnou krádež peněz, továren, domů, pozemků, automobilů a majetků a následnou perzekuci nevinných lidí.

To "točení v kruhu" je zbytečné, na mě ho nepoužívej.
Avatar - Barrichello
6. 10. 2021 11:08
Re: Jawa
ZS ti bylo na dvě věci, potřeboval si být vyučený nebo mít další školy, abys dosáhl na nějakou víc kvalifikovanou práci nebo se mohl stát samostatný živnostík (vyjma obchodníků - zas všichni nemůžou být obchdoníci že).

Nevím o tom, že by někdo platil učiliště nebo školy nemajetným. A logicky višchni nemaj mozek na to, aby měli ve škole samé jedničky, bude vždy spouta trojakřů, co na stipendia nedosáhnou, ale přitom umí taky udělat dost práce.

A jestli ti to neuniklo, svět byl po hospodářské krizi a po roce 45 dokonce po válce. Takže každý asi neměl šanci na dobrou práci, museli brát co bylo.

Takže se točíš pořád v kruhu.
5. 10. 2021 23:33
Krásna motorka
Je to úspech aj Jawy. Čo zasiala pred rokmi v Indii jej teraz prinieslo krásne ovocie. Verím, že bude v našich končinách úspešná. Škoda, že nie je lacnejšia, ale verím, že sa k nej raz dostanem. Česi, buďte na ňu pokojne hrdí, je to vaše potomstvo :)
Avatar - eLzyx
5. 10. 2021 21:43
Re: Jawa
já myslel, že to funguje tak, že se na Slovensku složí ta Porsche jen částečně a finál je v Německu, takže to dostane "nálepky" made in Germany.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud