Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Škoda je tady: Jmenuje se Sunroq a je to kabriolet!

David Bureš David Bureš 4. 6. 2018 • 05:34
38
24
Zobrazit náhledy (38)
Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda Sunroq Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi Škoda projekt Azubi
Zvolené jméno novinky z Mladé Boleslavi vystihuje jednak letní ráz díla, jednak jeho technický základ.

Studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto v Mladé Boleslavi představují letošní výsledek projektu Azubi, v rámci něhož už od roku 2014 pravidelně stavějí studentský automobil. Poslední dílo se jmenuje Sunroq a je to kabriolet na bázi Karoqu.

Zatím je tu první fotografie automobilu, který jsme si před měsícem mohli poprvé prohlédnout přímo v prostorách mladoboleslavského učiliště ještě v rozpracovaném stádiu. Jestliže na začátku května mu ještě chyběla část karoserie a celý interiér, dnes už je hotov.

Vidíme tak přepracované sloupky karoserie, výraznější nárazník promítající na zem nápisy Škoda, částečně červeně lakovaná kola nebo čalounění bílou kůží. Zcela jiná je zadní část s novými pátými dveřmi. Pod kapotou naopak zůstává sériový benzinový čtyřválec 1.5 TSI. Avšak doplněný o sportovní výfuk...

Na Sunroqu pracovalo 23 žáků ze sedmi různých oborů škodováckého učiliště, kteří přitom spolupracovali i přímo se zaměstnanci automobilky. Během osmi měsíců práce projekt dokonce pravidelně prezentovali vedení značky, na jejichž případnou kritiku museli reagovat.

Před měsícem jsme ještě neznali ani jméno auta. Jmenuje se nakonec Sunroq, což má vystihovat jak letní charakter výsledného díla (sun je anglický výraz pro slunce), tak jeho technický základ – roq odkazuje na druhou část názvu výchozího modelu Karoq.

Výběr pojmenování byl přitom letos pojat netradičně. Studenti totiž vyzvali zákazníky a fanoušky značky Škoda, aby jméno sami vymysleli. Ti tak prostřednictvím profilů automobilky na sociálních sítích zasílali tipy, kterých se nakonec sešlo několik stovek. Z návrhů pak ten vítězný vybrali sami žáci, kteří na autě pracovali. Autor jména Karoq si kabriolet bude moci prohlédnout přímo na jeho premiéře.

A prohlédneme si ho i my. Již zítra, v úterý 5. června, se můžete těšit na naše dojmy z výsledku!

Témata
11. 6. 2018 08:36
Re: Špatný vtip?
je to nějaký študácký výkvět, každopádně kdyby raději študáky posadili k projektu hybridů nebo elektromobilů a udělali něco pro ekologii, né raději tam zse narvou spalovací motor a pořádně ho potuněj, pak zas budou falšovat výsledky testů, aby auto prošlo
10. 6. 2018 13:40
Špatný vtip?
To je opravdu nepovedené. Chápu, že každý má jiný vkus, ale tohle se škodovce prostě vůbec nepovedlo. Nebo se tu najde někdo komu se tohle auto líbí? Nemluvě o úplné absenci střechy, to se mi zdá taky jako blbost, nebo ne?
5. 6. 2018 09:33
Re: Jednoduchý recept
Možná by to chtělo si o tom něco zjistit. Účelem je použít co nejvíc seriových dílů.
Určitě by dokázali udělat jiný interiér a z fabie kupé atd. To ale není účel projektu.
5. 6. 2018 06:43
Re: Jednoduchý recept
Používajú stále ten istý recept - osekať nejaké, pokiaľ možno lacné auto, zalaminovať a vygitovať vzniknuté diely a vystrojiť ho jak šaška, aby priťahoval zraky. Celé.
Keby radšej vymysleli úplne nový interiér, spravili z Fábky niečo iné, hoci športové kupé alebo MPV, z laminátu sa dá vykúzliť naozaj veľa, však nejde o produkčné auto, len o štúdiu na výstavu. Týchto plastík sériových áut, čo stále robia, je už dosť.
Avatar - beibej
4. 6. 2018 22:38
Re: Trochu rozpačité...
6.) kde jsou pásy? no hlavně že laďák "to" má. :no: