Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Lamborghini Gallardo Superleggera: 0-100 km/h za 3,8 s

Ondřej Láník Ondřej Láník 27. 2. 2007 • 03:55
5
10
O 100 kg nižší hmotnost kombinovaná se sedmikilowattovým výkonovým nárůstem zlepšila akceleraci Gallarda o cenné desetinky. V Maranellu mají opět o čem přemýšlet...

Automobilka ze Sant'Agata Bolognese připravila pro letošní rok novinku v podobě odlehčené a posílené verze menšího modelu Gallardo. Superlegera tak má proti konkurenčním Ferrari nejen dva válce navíc, ale ve srovnání se standardním Gallardem dosahuje o 0,2 s lepšího zrychlení z 0 na 100 km/h.

Svůj podíl na tom má zvýšený výkon desetiválce o objemu 4961 cm3. Jeho nejvyšší výkon nyní dělá 390 kW při 8000 ot./min. Zvýšení výkonu asi o 7 kW je připsáno zlepšením objemové účinnosti snížením ztrát v sání a zmenšení protitlaku výfukové soustavy a také změnou softwaru řídicí jednotky motoru.

Parametry jízdní dynamiky jsou vylepšeny cestou snížení pohotovostní hmotnosti přibližně o 100 kg (severoamerická verze o 70 kg). Díly z konvenčních materiálů jakými jsou ocelový plech nebo sklo, byly nahrazeny odlehčenými částmi z uhlíkových kompozitů nebo plastů. Uvnitř jsou skořepinová sedadla potažená Alcantarou. Standardně je Gallardo Superleggera dodáváno s automatizovanou převodovkou e-gear.

Další podrobnosti k vozu Lamborghini Gallardo Superleggera zveřejní automobilka v Ženevě, objednávky lze zadávat od března 2007. Na výběr jsou čtyři vnější barvy: Midas Yellow, Borealis Orange, Telesto Gray a Noctis Black.

Témata
28. 2. 2007 00:27
LAMBO JE LAMBO JE LAMBO
Lambo, žhavým ingotem oceli nasvícený démant designu. Lambo, ten břit tvého života, tvé smrti... to kyvadlo tvé rozkoše, tvé bolesti... Lambo, to zhmotnělé nekonečno, ta ohnivá věčnost. Vnímáš ten žár? BRAVO LAMBO :yes:
Avatar - SpiderJ
27. 2. 2007 10:36
MNAM
:yes: :yes: :yes:
Avatar - davy
27. 2. 2007 10:19
YES!
Tak tohle miluji. Odlehceni pri soucasnem pridani vykonu a to vse primo od vyrobce, tedy splnou zarukou. Tak tomu rikam tuning! Jen jsem zvedav na cenu...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud