Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Hyundai Inster na prvních fotkách: Malý elektromobil ujede až 355 km

Lukáš Volšický
Diskuze (7)

Elektrický Hyundai Inster se ukazuje na prvních fotografiích. Sourozenec spalovacího modelu Casper by se mohl objevit i u nás.

Korejský Hyundai poprvé oficiálně představuje první fotografie nového modelu Inster. Modelové pojmenování novinky vychází z anglických slov „intimate“ (důvěrný, blízký) a „innovative“ (inovativní) a už podobnost pojmenování prozrazuje jistou příbuznost s malým spalovacím Hyundaiem Casper. Inster totiž bude novým elektromobilem v nejmenším segmentu A a výstavní premiéra jej čeká již brzy.

Hyundai Inster bude navazovat na model Casper, který se představil už v roce 2021 a prodává se výhradně v Jižní Koreji. Automobilka chce novým insterem nastavit nové standardy v oblasti dojezdu na jedno nabití v segmentu malých vozů i použitých technologií a bezpečnostních prvků. Sebevědomě uvádí, že novinka přinese novou definici toho, co mohou zákazníci od malých aut v tomto segmentu očekávat.

Vůz má ujet až 355 kilometrů na jedno nabití, ve světovém harmonizovaném cyklu WLTP, ale více technických a jízdních informací zatím značka neuvádí. Zatím zveřejnila první ochutnávky designu s výraznými charakteristickými LED světly pro denní svícení i koncová světla s pixelovou grafikou, jakou už známe z již vyráběných elektromobilů značky.

Video se připravuje ...

Nový Hyundai Inster se oficiálně odhalí už na konci června 2024. Světová premiéra jej čeká na nadcházejícím mezinárodním autosalonu v Busanu v Jižní Koreji, který se bude konat od 27. června do 7. července. A teoreticky se může prodávat i u nás, protože automobilka uvádí, že na domácím trhu se bude jmenovat Casper Electric. Jméno Inster tak zřejmě je pro zbytek světa. 

Lukáš Volšický
Diskuze (7)

Doporučujeme

Avatar - rohYpnol
11. 6. 2024 19:38
Re: To je ro zlevňování EV?!?
Pokud si pamatuji tak závěr byl že 20 je nereálný a bude to spíš 25.
11. 6. 2024 19:34
Re: Indicky lowcostovy model
Indický? Další mudrc. :D https://autosalon.tv/reportaze/autosalon-14/recenze-hyundai-casper-1-0-t-gdi
https://www.garaz.cz/…-mrnous-21006825
Byl původně určen jen pro Jižní Koreu, nadmíru praktický i v rámci třídy vybavený.
11. 6. 2024 18:42
Re: To je ro zlevňování EV?!?
cena bude začínat na 20 000 EUR, když už. Jako furt hodně, ale stejně
11. 6. 2024 18:37
Indicky lowcostovy model
s inym nazvom a trojitou cenou to asi bude, ako sa len vola original
11. 6. 2024 17:54
Korejská Lada
To je Lada Niva, ne? Akorát z jiné strany světa a moderními prvky. Akorát, že Lada Niva má použitelnější motor a lepší dojezd.