Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Hyundai Tucson šokuje futuristickými světlomety i kabinou

Ondřej Mára Ondřej Mára 3. 9. 2020 • 17:24
80
19
Zobrazit náhledy (80)
Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T Hyundai Vision T

Společnost Hyundai Motor Company dnes zveřejnila první snímky nového modelu Tucson, který hned na první pohled šokuje inovativní přídí ve stylu označovaném jako „Parametric Dynamics“.

Zcela nový Hyundai Tucson čtvrté generace, jehož on-line premiéra proběhne 15. září od 2:30 středoevropského času, by měl být prvním SUV segmentu C, který vyjde vstříc rozličným požadavkům trhu v jednotlivých regionech. A jak toho chce automobilka dosáhnout? Nabízením verze s krátkým a dlouhým rozvorem.

To je ovšem prakticky to jediné, co zatím víme o technice vozu. Podstatně větší lepší obrázek si ale díky nové tiskové zprávě začínáme dělat o jeho designu, který bude skutečně unikátní a rozhodně vzbudí kýžený „silný první dojem“.

Designéři označují design nového Tucsonu jako „Parametric Dynamics“ a dodávají, že jeho kinetické povrchové detaily připomínají drahokamy a pozorovatele tak vyzývají k důkladnější prohlídce. Většinu pozorovatelů ale zaujmou především tzv. parametrická skrytá světla denního svícení.

Světla by totiž měla být dokonale integrována do mřížky chladiče ve stylu drahokamu a objevit by se měla až ve chvíli, kdy jsou zapnuta. V tu chvíli pak vytváří skutečně jedinečný světelný podpis. Vzadu pak můžeme vidět elegantní světla s prostorovým efektem a světelnou lištu napříč pátými dveřmi.

video

 Samotná karoserie je větší a širší než u předchozí generace, kombinací dlouhé kapoty, krátkých převisů a prodlouženého rozvoru se však snaží vytvářet charakter ve stylu kupé. Vůz by měl navíc zaujmout i výrazně tvarovanými bočními panely, které mají být další interpretací parametrického designu.

Velké změny se odehrály rovněž v interiéru, který nabídne rozvržení označované jako Interspace. To by mělo nabídnout uspořádaný prostor, ve kterém se harmonicky prolínají technologie s informacemi.

Digitální přístrojový štít byl umístěn níž do palubní desky a přišel o svou klasickou kapličku, což by mělo podle automobilky přispět k čistému vzhledu a umocnění pocitu otevřenosti. Palubní deska je před řidičem i spolujezdcem elegantně vybraná, zatímco po stranách plynule přechází do obložení dveří a její střed je tvořen integrovaným panelem infotainmentu s ovládáním ventilace, který klesá ke středové konzole.

Ze středové konzole pak vystupují dvě stříbrné dekorační lišty, které plynou přes palubní desku až k zadním dveřím. V některých místech navíc evidentně obsahují i výdechy ventilace. Stříbrné lišty by přitom měly elegantně ladit s vrstvenými prémiovými materiály v neutrálních odstínech.

Související články

Témata
1. 10. 2020 21:11
Hyundai
Viděla jsem včera na vlastní oči (testovací jízda směr Mladá Boleslav - Liberec) a vizuálně opravdu skvělé! Krásný design. Světla svítila a musím říct, že vypadalo dokonale. Jak přední světla, tak zadní světla spojená s lištou.
3. 9. 2020 22:19
Pěkný
Exteriér super, tyhle moderní interiéry nemám rád, ale tipuju, že v reálu uberou ... za mě :yes:
3. 9. 2020 21:55
Re: Revoluční revoluce?
To beru... Tu som kupuji !
Avatar - Rosik
3. 9. 2020 21:34
Re: Tak už i Hnujdéé
On by se ti do 2+1 ani nevešel.
3. 9. 2020 18:48
Vyzerá OK a má švih!
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud