Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Lexus LS oficiálně: Mnoho povyku pro nic? (60 fotek)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 31. 7. 2012 • 17:46
63
25
Zobrazit náhledy (63)
Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX Lexus LX
Vlajková loď luxusní japonské značky se pro nový modelový rok nedočkala nové generace ale pouze faceliftu.

Lexus vydal v první polovině července krátkou tiskovou zprávu, kterou oznámil, že na konci tohoto měsíce představí v San Francisku nový sedan LS. Místo původně očekávané zcela nové generace ale dorazil pouze facelift aktuální čtvrté generace. Ta byla přitom světu poprvé představena již na začátku roku 2006 a v roce 2009 prošla první úpravou vzhledu.

Pro modelový rok 2013 tedy stávající Lexus LS nastupuje s přepracovaným designem exteriéru. V případě přídě se nekoná žádné velké překvapení a vlajková loď značky Lexus má masku chladiče ve stejném stylu jako sedany GS a ES. Stejný design byl použit i v případě modernizovaného SUV RX a konceptu velkého kupé LF-LC. Na zádi se odehrály jen decentní změny v podobě přepracovaného nárazníku a nových koncových svítilen.

Automobilka chce sjednocením tvaru masky chladiče následovat své německé konkurenty (Audi, BMW a Mercedes-Benz), jejichž vozy jsou podle slov Lexusu na silnici snadno rozpoznatelné.

V interiéru modernizovaného LS je nová palubní deska s 12,3palcovým displejem standardně dodávaného navigačního systému umístěným nyní až nad výdechy ventilace a analogovými hodinami. Prostřednictvím nové generace systému Remote Touch lze ovládat, navigaci, mobilní telefon, klimatizaci a řadu dalších funkcí. Samozřejmostí je bohatá bezpečnostní výbava, obsahující například systém APCS (Advanced Pre-Collision System).

Po přepracovaném designu předních partií je druhou největší novinkou paleta nabízených verzí. LS modelového roku 2013 bude dostupné ve čtyřech variantách – jako LS 460, jako LS 460 L s dlouhým rozvorem, jako LS 600h L s hybridním pohonem a jako LS 460 F Sport. U verzí 460 je k dispozici pohon zadních nebo všech kol a hybrid je dostupný jen s pohonem všech kol.

Provedení F Sport je v historii LS přelomovou verzí, která dodá velkému luxusnímu sedanu sportovnější styl. Od ostatních provedení se liší dynamičtěji tvarovanými nárazníky, nástavci prahů, upraveným zavěšením kol, snižujícím světlou výšku o 10,16 mm. Další odlišnosti představují 19palcová kovaná kola, samosvorný diferenciál Torsen u verze s pohonem zadních kol a šestipístkové třmeny brzdového systému Brembo. V interiéru má F Sport sedadla s výraznějším bočním vedením, kůží obšitý volant a obložení z hliníku.

Témata
Avatar - radohanno
1. 8. 2012 09:22
Re: Nový LS
:-) Ano psali že má auto 3000 nových dílů,ale nevěřím že to je přibližně polovina!!! 8-s Možná je to myšleno že upravili 3000 dílů jako celků.Někde jsem snad četl že běžný vůz má 20000 součástek,no nevím kde je pravda, může být míň.Takže já to chápu ,jako že spojka je díl ,ale sestává zhruba z 200 dílků.Ložisko má samo třeba 50 kuliček.Takže změnili 3000 komponentů ,které sestávají z více dílů ,něco nechali něco předělali. >:-[] >:-[] Ale je to hezké,uvidí se jak zabere ta nová maska.Je to původně vůz pro ameriku. :-!
31. 7. 2012 23:04
Asi jsem jedinej
Ta tlama vpredu se mi hnusi na prvni pohled. Na druhej jeste vic. Na tak usedlou znacku je to ale odvaha, se musi nechat. Designer si patrne oblibil Darth Vadera.
Avatar - HitmanPB
31. 7. 2012 19:49
Pekný, ale..
... predná maska je doslova hnusná, je to môj subjektívny názor, ale jednoducho sa mi nepáči. Podľa mňa kazí dojem z celkovo inak veľmi vyváženého auta. Z bočného alebo zadného pohľadu niet autu čo vytknúť.
Interiér je celkom pekný.
Avatar - HitmanPB
31. 7. 2012 18:31
Re: velmi pekne
... a po piatich rokoch si stačí zaplatiť jednorázovo tzv. "BMW Repair Inclusive" (BMW Rozšírený balík opráv).
Najlacnejšia varianta 3 roky / 100 000km stojí 387 EUR bez DPH. ;-)
31. 7. 2012 17:12
Re: Vypadá to dobře
na denní ježdění. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku