Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový závod Škody může být v Bulharsku nebo Turecku

ČTK ČTK 6. 11. 2018
26
11
Zobrazit náhledy (26)
Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda
Německý automobilový koncern Volkswagen plánuje výstavbu nového závodu pro svoji českou značku Škoda mimo Českou republiku.

Ve hře jsou mimo jiné některé z východoevropských zemí, například Bulharsko, v úvahu ale připadá i Turecko. Napsal to na svých internetových stránkách list Handelsblatt, který se odvolává na zdroje z koncernu. Dozorčí rada Volkswagenu by o výstavbě závodu mohla rozhodnout už příští týden.

Nová továrna za miliardy eur by neměla být v České republice, protože v této zemi již není dostatek pracovníků. Firma chce podle zdrojů jít více na východ. Mluvčí mladoboleslavské automobilky se podle listu nechtěl ke zprávě vyjadřovat.

Škoda již nemá v České republice dostatečné kapacity a některé její vozy se vyrábějí v jiných továrnách koncernu. V roce 2014 vyrobila Škoda jeden milion aut, nyní je to už zhruba 1,23 milionu a tento počet by měl v příštích letech dál výrazně růst. Škoda těží hlavně z poptávky po nových modelech SUV a vstoupit chce také do oblasti elektrických vozů, uvedla agentura APA.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Dobře bych to zvážil...
| 6. 11. 2018
Bulharsko je v EU, určuté pravidla tam platí, navíc Škoda je pod VW,
Avatar - bystron
Tak se odboráři Ml. Boleslavi
| 6. 11. 2018
Srbsko nebo Bosna?
Avatar - fostek
Tak se odboráři Ml. Boleslavi
| 6. 11. 2018
To ne, ale nevěř na pohádky
němečtí Turci jsou taky banda lemplů.
Tak se odboráři Ml. Boleslavi
| 6. 11. 2018
Lidí je dost. Jen by odešli z hůře placené práce ke Škodovce.
Tak se odboráři Ml. Boleslavi
| 6. 11. 2018
Fakt chceš srovnávat pracovitost a šikovnost po generace naturalizovaných např. německý Turků s příslušníky jisté české menšiny? >:D >:D >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku