Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Obyvatelé New Yorku ztratí 48 minut denně dojížděním do práce

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 23. 8. 2013 • 05:38
6
Obyvatelé New Yorku stráví ze všech Američanů nejvíce času dojížděním do práce. Cesta do zaměstnání trvá 48 minut, což je o 13 minut více než celostátní průměr.

Přestože má New York nejrozsáhlejší síť metra na světě, obtížná dopravní dostupnost některých míst obyvatele města trápí. Kvůli problémům s dopravou se New York řadí k městům, kde se lidé nejčastěji za prací stěhují. Podle místní radnice se například za posledních deset let počet lidí stěhujících se kvůli zaměstnání z ostatních čtvrtí do Brooklynu zvýšil hned o čtvrtinu.

Nejvíce živo je na Manhattanu, kam denně za prací míří 1,5 milionu lidí z ostatních newyorských obvodů či z nedalekého státu New Jersey. Lepší veřejná doprava by podle expertů pomohla uvolnit i chronické dopravní zácpy. Více než polovina lidí, kteří například denně při cestě do práce a zpět domů pendlují mezi Brooklynem a Queensem, používá vlastní automobil.

Výjimkou je čtvrť Staten Island ležící stranou rušnějších newyorských obvodů. Víc než tři čtvrtiny obyvatel Staten Islandu za prací nikam nejezdí a zaměstnání si našli v dosahu domova.

ČTK

Témata
29. 8. 2013 07:46
.....
Sakra, to zas je správa dňa....v takej maličkej Bratislave sa dá na cestu do práce a z práce zabiť ešte viac času, a nejak sa nad tým nikto nepozastavuje...
Potom nech sa niekto diví, že na Auto.cz človek zájde zriedka, keď sa musí prehrabávať v takomto odpade, kým narazí na niečo zaujímavé na čítanie... :no:
28. 8. 2013 11:52
Brooklyn
Do toho Brooklynu bych rekl, ze se nestehuji kvuli dopravni dostupnosti, ale spise proto, ze ty lepsi casti Brooklynu jsou jednim z mala mist siroko daleko, ktere pripominaji mesto alespon na nejake urovni a ne stoku. Ono tech mist, kde se v NYC a okoli da bydlet jako clovek zas tak moc neni.
27. 8. 2013 09:47
Re: presne
Ani cena benzínu či nafty 8-s
26. 8. 2013 00:04
Hodně nebo málo?
Pokud je to počítáno tam i zpět, což předpokládám, tak to se nemají špatně :-)

Mně cesta do práce trvá cca 20min (čili strávím 40min na cestě) a to jen díky tomu, že jezdím autem. MHD by to bylo 2x tolik..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku