Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Od léta už nebudou smět stará dieselová auta ani do okolí Paříže

ČTK ČTK 13. 11. 2018 • 05:58
46
Do okolí Paříže už od července 2019 nebudou moci vjíždět stará dieselová auta. Rozhodla o tom dnes rada oblasti zvané Velká Paříž, což je region zahrnující francouzskou metropoli a přilehlé departementy.

Opatření, jehož cílem je omezit znečištění ovzduší, se dotkne dieselových vozů starších 18 let, informovala francouzská média.

Tyto vozy nebudou smět vjíždět do regionu ohraničeného dálnicí A86, která vede okolo hlavního města a od jeho centra je vzdálená osm až 16 kilometrů. V oblasti se nachází 79 obcí a žije tam 5,64 milionu obyvatel.

Vedení Paříže už podobné opatření pro dieselové vozy starší 13 let schválilo dříve, platit bude rovněž od příštího léta. Dieselová auta registrovaná do roku 2001 ale do metropole nesmějí vjíždět už teď, připomněl server BMFTV.

Norma se podle deníku Le Parisien dotkne zhruba 700.000 dieselových vozů. "Dají se tak čekat velké protesty a mnoha domácnostem to způsobí potíže," napsal list na svém webu. Připomněl, že Paříž a její okolí v roce 2024 plánují zakázat veškerá dieselová auta a do roku 2030 všechna auta se spalovacími motory, tedy i benzinová.

Organizace na ochranu životního prostředí tvrdí, že zákaz jízdy starších dieselů, které jsou z velké části zodpovědné za škodlivé emise, je nejrychlejší cestou ke zlepšení ovzduší. V rámci boje proti znečištění omezila provoz aut s naftovým motorem řada významných evropských měst, včetně Berlína a Londýna.

Související články

Témata
14. 11. 2018 17:07
Re: vytáčajú ma
ja som myslel skôr na to, že vždy som predpokladal, že pri kapitalistickom systéme sa veci robia efektívne a so zmyslom pre peniaze, komunisti to robili pre nástenky. Iné podmienky na vstup v každom meste sú také komunistické, hlavne, že to bude pekne vyzerať na nástenke, ale kapitalistu racionálne mysliaceho cez prachy musí predsa napadnúť, že ak bude mať každé mesto iné podmienky, tak vznikne chaos, finančné straty a konflikty. Demokracia určite neznamená chaos, ak takéto mini regulácie urobia dopravu neprehľadnou a chaotickou, tak sa to musí zjednotiť aj keby to vyzeralo normalizačne. Ak preženiem, ak bude mať každý okres svoje pravidlá, tak pôjdeš do nemecka 3 dni.
Avatar - Hammunasakra
14. 11. 2018 13:38
Re: vytáčajú ma
Kapitalismus = je ekonomický systém. Ten se snahou omezit tuny špíny ve vzduchu = moc nesouvisí :-)

Realitou je = že komunista na emise ekologii apod. = totálně sr.al. Kapitalistickej svět = se to snaží řešit. Že se ti nelíbí jak = a v různejch státech trochu jinak = no tomu se řiká demokracie ;-)

Stejný nejsou emisní limity napříč planetou
14. 11. 2018 13:33
vytáčajú ma
strašný chaos, jedno mesto áno, druhé nie, jedno mesto nepustí 20 ročné dýzle, druhé 15 ročné. To by sa malo riešiť aspoň na štátnej úrovni jednotne ak už nie na celú eu. Toto je až komunistický bordel, som myslel, že kapitalistom takéto veci dotekajú, ale asi sú to len prezlečení socani.
Avatar - Hammunasakra
14. 11. 2018 11:06
Re: Opatrenie do počtu...
:yes: :-)
Avatar - white label
14. 11. 2018 11:02
Re: Opatrenie do počtu...
Komunisti totálně posrali co mohli (a zdaleka nejen u nás) a dělali to tzv. "ve všeobecném prospěchu", to byl/je komunismus.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku