Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Odvážlivec s Citroënem Ami vletěl do slavného vracáku v Monaku. Nedopadlo to dobře

Jan Zajíc Jan Zajíc 13. 3. 2023 • 16:05
23
12
Zobrazit náhledy (23)
Citroën Ami Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic Citroën Ami Tonic

Citroën Ami je maličké elektrické vozítko určené do městského provozu. S ostrými průjezdy zatáček si však nerozumí. Ani ve městě.

Přesvědčil se o tom odvážlivec, který Ami vzal do Monaka, kde si vyzkoušel slavnou zatáčku Grand Hotel, známou také jako Loews nebo Fairmont. Tento "vracák" představuje nejpomalejší zatáčku v seriálu Formule 1, jezdci ji projíždějí rychlostí okolo 50 km/h.

Jak rychle jel řidič Citroënu Ami, bohužel nevíme, ale rozhodně se s tím nepáral. Především však přecenil schopnosti elektrického vozítka, které je dlouhé pouhých 2410 milimetrů, široké jen 1390 mm a vysoké 1520 mm. Rozvor dosahuje 1728 milimetrů, pohotovostní hmotnost činí 485 kg.

Ami samozřejmě není rychlým autem, s výkonem 6 kW se rozjede maximálně na 45 km/h. I tak skromné parametry, zvlášť v kombinaci se specifickým "půdorysem", stačí k pořádnému průšvihu, když postrádáte pud sebezáchovy.

Video se připravuje ...

Anebo když máte přebytek odvahy? Hodnocení přístupu řidiče, kterého zachytilo video z Monaka, necháme na vás. Na záběrech každopádně nejprve vidíme ostrý průjezd s drobným Citroënem směrem do kopce, ten ještě dopadl dobře, přestože je vidět a slyšet, že elektrický prcek měl co dělat.

Směrem dolů to dopadlo mnohem hůř. Na videu si můžeme všimnout, jak se nejprve dostavuje nedotáčivost a pak rychle přijde ještě něco strašidelnějšího. Ami se neudrží všemi koly na silnici a převrátí se na bok, po němž chvíli klouže, než narazí do sloupků oddělujících vozovku od chodníku. Ještě že tam sloupky byly...

Co se stalo dál, netušíme, nevíme ani, jestli šofér z kuriózní nehody vyvázl bez nehody. Auto rozhodně utrpělo hodně šrámů.

Doporučujeme

Témata
14. 3. 2023 20:53
Re: Re: Nezmysel
Vis proc tolik stoji? Protoze na nej dostanes 12k € dotaci abys zachranil planetu... Jo a abys byl cool :-D
14. 3. 2023 18:19
Re: Nezmysel
On poslední dobou nepřemýšlí :-) Taky by mě to taky zajímalo, proč stojí 9tis eur hmmm Nejspíš je Citroen nenažraný a chce na tom něco trhnout...
14. 3. 2023 14:57
Re: Nezmysel
Dlho si premyslal nad touto otazkou?
14. 3. 2023 12:51
Re: Nezmysel
A....?
14. 3. 2023 12:50
Re: Projevila se opěvovaná výhoda ...
Je úplne jedno, kde a aká chyba sa stala. Proste je to na elektrinu, tak si treba kopnúť...
A taký človek si trúfa označiť niekoho za fanatika...