Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Stylový Citroën Ami Buggy se vrátí do nabídky, první verze zmizela za 18 minut

Ondřej Mára
Diskuze (2)

Speciální verze malého městského elektromobilu se těší obrovské popularitě, kterou se automobilka rozhodla využít.

Citroën My Ami, malou městskou čtyřkolku s elektrickým pohonem, zaměnitelnými díly karoserie a úsměvným designem interiéru i exteriéru, nejspíš netřeba dlouze představovat. Za připomenutí ale stojí její verze Buggy, která se zbavila dveří, dostala speciálně dekory a celkově nabídla dobrodružnější vzhled.

Koncept, který nakonec zamířil do prodeje, se totiž stal obrovským hitem. V první sérii automobilka vyrobila pouhých 50 kusů, které si zákazníci rozebrali během pouhých 18 minut. Cena se přitom pohybovala okolo 9.790 eur (cca 238.000 Kč), což není zrovna málo.

Video se připravuje ...

Obrovské popularity se společnost rozhodla využít a oznámila, že plánuje vyrobit a prodat dalších 1.000 kusů modelu Ami Buggy. Nová verze modelu by měla být podobná první generaci, současně však automobilka slibuje i několik překvapení.

Ze snímků, které zveřejnila, přitom vidíme téměř identický zelený lak karoserie, zářivé žluté dekory, zlatá kola s černými pokličkami, jednoduché dveře z trubek nebo plátěnou stahovací střechu. Na připravovaná překvapení jsme tedy celkem zvědaví.

Video se připravuje ...
O případné úpravě technických parametrů nepadla ani zmínka, můžeme však připomenout, že standardně je Citroën Ami vybaven baterií s kapacitou 5,5 kWh, která by měla zaručit dojezd až 74 kilometrů. Maximální rychlost je omezena na 45 km/h, díky čemuž není v některých zemích potřeba k řízení ani řidičák.

Prodej nové série My Ami Buggy se očekává na konci prvního čtvrtletí příštího roku. Zájemci o pořízení této elektrické čtyřkolky se přitom již nyní mohou registrovat na stránkách automobilky, aby jim jejich vysněný vůz neutekl.

Ondřej Mára
Diskuze (2)

Doporučujeme

Avatar - 3_diamanty
29. 12. 2022 06:34
Hit jak remen
Enyaq to moze rovno zabalit
Avatar - Roland Von Wagen
28. 12. 2022 20:14
Obrovský hit.
Prodalo se všech 50 kusů. Tak takhle nějak budou vypadat prodejní úspěchy elektromobilů. To budou v automobilkách velké prémie :-!