Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel Astra OPC Nürburgring Edition se představil na Severní smyčce

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 8. 2007 • 08:03
3
3
Opel se rozhodl představit na slavné trati Nürburgring limitovanou edici svého úspěšného ostrého modelu Astra OPC. Novinka si zachovává výkon standardního modelu OPC a přichází pouze s vizuálními změnami.

V tiskových materiálech uvádí automobilka Opel, že Nürburgring je místem kde testuje své sériové automobily a Astra OPC, za jejímž volantem seděl Manuel Reuter, zde v roce 2005 vytvořila rekord pro vozy své kategorie.

Představení limitované edice Astra OPC Nürburgring Edition proběhlo při příležitosti zahájení čtvrté fáze akce OPC Race Camp. Tento podnik pořádá Opel pro řidiče, kteří se chtějí stát závodníky. Do prvního kola se v dubnu letošního roku přihlásilo téměř 18.500 zájemců a z nich Opel vybral 500 kandidátů. Následoval další výběr a v současné čtvrté fázi je 20 talentů. Z této dvacítky bude vybráno 8 jezdců, kteří se v závodním týmu zúčastní závodu 24 hodin Nürburgring. Vzhledem k velkému zájmu Opel zvažuje, že Race Camp spustí kromě Německa i v jiných evropských státech.

Ale, zpět k modelu Astra OPC Nürburgring Edition, který vychází z modelu Astra OPC. Pod kapotou pracuje přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu 177 kW (240 k), s nímž třídveřový hatcback dosahuje maximální rychlosti 244 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,4 s. Síla motoru se k předním kolům dostává prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Opel Astra OPC Nürburgring Edition má nová litá kola v bílé barvě, která jsou lehčí než disky standardního OPC. Všechny vozy této série budou mít bílý lak, vnější zpětná zrcátka i B-sloupek karoserie se vzhledem karbonu a větší zadní spoiler. V interiéru je kožené čalounění, doplňky z karbonu, plaketa se sériovým číslem vozů a na opěrkách hlav je zobrazena závodní trať.

„Tento speciální model je poklonou Nürburgringu a našim zákazníkům, kteří z modelu Astra OPC udělali nejlépe prodávané OPC současné generace,“ řekl Alain Visser, výkonný ředitel odpovědný za evropský marketing značky Opel. Prodej speciálního vydání Opelu Astra OPC se má rozběhnout v prvním čtvrtletí roku 2008.

O standardním provedení Opelu Astra OPC si může více přečíst v článcích – Opel Astra GTC OPC - Modré kladivo a Ford Focus ST vs. Opel Astra GTC OPC - Rozdrtí mechanický pomeranč modré kladivo?.

Související články

Témata
28. 8. 2007 23:10
Okruhový král
Okruhový král magické kategorie HH dokázal že umí. Odměna pro Ty, kteří věřili a potupa pro Ty, kteří pomlouvali. Bravo Opel, bravo OPC. Pouze pro ty, kteří ví jak vypadá závodní trať a na nic si nehrají. >:D
28. 8. 2007 16:08
pro soukromniky na wtcc....
....tam je asi s tim motorem nepusti,ale jinak by to mohlo byt vitane spestreni.Jen na opravy z pripadnych(a vlastne nutnych)karambolu by musel mit celkem dost financi v zaloze....a to porad ;-)
Avatar - sargis
28. 8. 2007 14:42
klasika tovarenskeho tuningu
Nied nad tovarensky tuning, vsedko sedi ako ma, vhodne doplna dizajn a je komplet v zaruke. Konkretne pri OPC sa zachova aj ista rarita, ja som zatial videl len tri Astry a jednu Zafiru.
Články odjinud