Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel Cascada pro americký trh dostal znáčky Buicku

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 13. 1. 2015 • 19:20
19
3
Zobrazit náhledy (19)
Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick Buick
Na detroitském autosalonu se představil první kabriolet Buick po 25 letech. Již jméno Cascada však napovídá, že se jedná pouze o přejmenovaný Opel.

Celých 25 let čekali fanoušci Buicku na kabriolet této značky a nyní se jej dočkají. Paradoxně se však vyrábí v Evropě, konkrétně v Polsku – jedná se totiž o Opel Cascada s jinými znáčky. To pro americké zákazníky však nutně neznamená pohromu, Cascada je totiž prostorná, plně čtyřmístná, velmi dobře vybavená a svým konejšivým charakterem by mohla americkým zákazníkům sednout.

Pod kapotou Buicku Cascada bude i Evropanům dobře známý motor, přeplňovaná šestnáctistovka Ecotec s výkonem 147 kW (200 koní) a točivým momentem až 300 N.m. Ta je spojena se šestistupňovou automatickou převodovkou. Na rozdíl od mnoha jiných vozů se v tomto případě přerod z Opelu na Buick obešel bez zásadnějších změn, stejný je jak vzhled, tak výbava a technika. Lišit se bude pravděpodobně jen naladění vozu. V Gliwicích vyráběný automobil má přijít na americký trh v prvním čtvrtletí roku 2016.

Nebude to však poslední kabriolet tohoto jména, pro australský trh totiž vznikne rovněž Holden Cascada.

Témata
Avatar - romgator
13. 1. 2015 18:00
Opravdu povedené auto
To se Opelu povedlo. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud