Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Osmiválcový řev pro vaší teslu je tu! Poslechněte si, jak může znít

Lukáš Volšický
Diskuze (25)

S tuningovým aktivním zvukem může vaše tesla připomínat tradičnější osmiválcové bouráky. Poslechněte si, jak to zní.

Ticho je velkou výhodou komfortu elektromobilů, ale co když vám začnou chybět staré dobré časy? Burácení a řev vymírajících hrubiánských benzinových osmiválců jsou jedním z návykových zvuků v automobilovém světě a teď si to můžete užívat i se svou teslou. Ne, vážně! Na internetu jsme našli speciální tuningové udělátko, díky němuž můžete svým „pokrokovým“ elektromobilem imitovat to, čemu jste se vysmáli jeho nákupem.

Hned několik výrobců prodává tuningovou sadu „aktivního zvuku“ pro populární elektrickou Teslu Model 3. Technicky jde o akustickou náhradu tradičního výfukového systému, jejímž hlavním prvkem je elektrický generátor umělého zvuku, který si můžete zvolit v mobilní aplikaci. Třeba výrobce EngineVox vám umožňuje si vybrat mezi klasickým Fordem Mustang z roku 1964, moderním Mercedesem-AMG G63 s výfukem Akrapovič nebo kompresorovým jaguarem.

V Česku se tuningová sada od EngineVox bohužel neprodává, ale v našich končinách můžete sehnat podobný produkt výrazně rozšířenějšího výrobce Milltek Sport. Ten se věnuje hlavně klasickým sportovním výfukovým systémům, ale s nastávající elektrickou érou se nepochybně snaží najít novou klientelu i obchodní příležitosti.

Tuningová sada od Millteku je navíc dostupná i pro další elektromobily značky Tesla – Model S a Model X. Současně si můžete vybrat mezi standardním balíčkem s jedním zvukovým generátorem nebo dvěma pro ještě intenzivnější zážitek. Tento tuner vám pak dává na výběr mezi jedenácti volitelnými zvuky.

A kolik taková sranda stojí? Falešný výfuk od EngineVox se u nás bohužel neprodává, ale tuning od Millteku je u nás výrazně dostupnější. Na českých internetových obchodech se zacílením na tuningové příslušenství stojí základní sada s jedním generátorem přibližně 55 tisíc korun. Za větší sadu se dvěma zvukovými generátory zaplatíte zhruba 80 tisíc korun.

Video se připravuje ...

Lukáš Volšický
Diskuze (25)

Doporučujeme

Avatar - jersey.se
6. 7. 2024 19:38
Masturbace pro masturbanty
Nic jiného než masturbace
Avatar - KANKUNEN
6. 7. 2024 09:51
Re: K čemu je to dobré?
Ha, vlastně člověk vybírá dle nutriční hodnoty.
Avatar - Pepa_007
6. 7. 2024 09:31
Re: Parada
Nejak nechápu jak bude srat lidi V8 zvuk na tesle.....?

Spíše se budou smát jaky to mentální chudák si to namontuje na Teslu.
Stejné jako sound generator u Kodiaq RS. Umělý hnus. Styděl bych se to mit na autě.
6. 7. 2024 08:29
Parada
Ja dotoho jdu a budu se bavit jak to bude tady tem panicum co jezdi se spotrebou 12 l srat. A to se nebavim o zrychleni a jizdnich vlastnostech
6. 7. 2024 08:28
Josef vlk
Dohonit a jit na vzduch