Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Otrokovický Barum Continental zdražuje pneumatiky až o 10 %

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 4. 5. 2011 • 17:12
1
Změna v ceníku postihuje všechny koncernové značky. Týká se to především pneumatik Continental, Uniroyal, Semperit, Barum a Matador.

Otrokovický výrobce pneumatik Barum Continental zdražil od 1. května 2011 pneumatiky. Ceny zimních pneumatik se navýšily o 8 až 10 %, letních pak o 5 až 8 %. Podnik tak reaguje na neustálé zvyšování cen surovin.

"Změna v ceníku postihuje všechny koncernové PLT značky. Z nich na českém trhu koncern nabízí především pneumatiky značek Continental, Uniroyal, Semperit, Barum a Matador," poznamenal Láznička.

Zdražení v pondělí ohlásil i další otrokovický výrobce pneumatik Mitas, který se zaměřuje na zemědělské a stavební pneumatiky. I tato společnost reaguje na růst cen surovin. Své výrobky Mitas zdražuje v průměru o deset procent, nárůst cen závisí na konkrétním produktu a trhu.

Společnost Continental s ročním obratem přes 25,5 miliardy eur (přibližně 616,59 miliardy Kč) patří mezi přední světové dodavatele automobilového průmyslu. Podnik letos oslaví 140 let své činnosti. V současné době zaměstnává přibližně 149.000 lidí ve 46 zemích.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokovicích a Trutnově, které zaměstnávají na 12.000 pracovníků.

Témata
Avatar - radohanno
29. 6. 2012 12:23
ceny pneumatik
Nedá se nereagovat.Barum vloni vykázal neskutečný zisk!!! Ceny pneumatik drží vysoké a mzdy nízké.Podle mě by se mohly prodávat barumky za lidové ceny.Jenže to by nesmělo být zeměstnáno ve firmě množství ředitelů ,kteří mají mastné platy,služební auta atd.
Je k smíchu že v dnešní krizi se dělníci propouští a úředníci se příjmají.On ten kapitalismus je nějak pokřivený. :no: :no: :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku