Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot pořád vyrábí model 405. Kolik stojí. A je modernější?

Martin Tolar Martin Tolar 16. 4. 2019
10
Zobrazit náhledy (10)
Peugeot 405 Peugeot 405 Peugeot 405 Peugeot 405 Peugeot 405

Možná tomu neuvěříte, ale Peugeot pořád vyrábí starý model 405. Tipnete si, kolik stojí a v čem je lepší než kdysi?

Je to skoro neuvěřitelné, ale starý dobrý Peugeot 405 se třemi křížky na krku je pořád ve výrobě. Vše díky smlouvě, kterou s francouzskou automobilkou uzavřela společnost Khazar z Ázerbajdžánu. 

Díky ní je tedy tohle staré francouzské auto opět na výrobních linkách - a prý má vzniknout ročně kolem 10 tisíc aut.

A cena? V přepočtu asi 230 tisíc korun. 

Smlouva s Khazarem předpokládá prodej mírně modernizované verze. Prodávat se bude jako Peugeot Khazar 406, ale opravdu vychází ze staré 405. Jde vlastně o pokračování podobné smlouvy s Iránem, která vypršela a kde se nyní místo starého typu 405 začne vyrábět novější 406.

Původně se sedan 405 objevil už v roce 1987. Je to už hodně let nazpět, ale fanoušků má pořád dost. Není divu, nabízelo se několik skvělých sportovních verzí a skvělou reklamu mu dělaly i dvě výhry na Dakaru (byť tyto speciály měly s bežným sedanem společná jen světla). Ostatně i televizní spot si řada lidí pamatuje dodnes.

Nová ázerbajdžánská verze se ale pochpitelně ve sportovní variantě vyrábět nebude. Dotane pod kapotu jen klasickou benzínovou osmnáctistovku se vstřikováním a výkonem 99 koní, nebo turbodiesel s výkonem 104 koní. Překvapivě bude ale ve standardní výbavě automatická převodovka.

Obecně nepůjde o chudé automobily, dočkají se klimatizace, dvou airbagů, zadních parkovacích senzorů a elektrických předních sedadel. To by jim majitelé starčích kousků mohli i závidět. Ostatně nezapomínejte, že auto stojí podobně, jako Dacia Sandero Essential a popravdě, asi bych si raději vybral Peugeot.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku