Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot uvádí modelovou řadu Boxer s novým motorem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 6. 2019 • 03:01
17
Zobrazit náhledy (17)
Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer Peugeot Boxer

Největší zástupce lehkých užitkových vozidel značky Peugeot nastupuje s novými motorem 2.2 BlueHDi, splňujícím emisní normu Euro 6.2.

Peugeot Boxer byl spolu se sesterskými modely Citroën Jumper a Fiat Ducato ve své aktuální generaci představn roce 2006. Poměrně rozsáhla modernizace těchto lehkých užitkových vozidel byla odhalena na jaře roku 2014 a na podzim roku 2016 pak francouzský koncern PSA představil své zástupce s novým motorem 2.0 BlueHDi v několika výkonových provedeních.

V souvislosti s emisní normou Euro 6.2, vstupující v platnost v září letošního roku, se Peugeot Boxer s předstihem představuje s novou pohonnou jednotkou. Od podzimu roku 2016 nabízený dvoulitrový motor nyní nahrazuje přeplňovaný vznětový čtyřválec 2.2 BlueHDi, který je k dispozici ve třech výkonových verzích.

Základem nabídky je nyní tento motor v provedení s výkonem 88 kW (120 k), což je o 7,4 kW (10 k) více než u základní verze předchozího dvoulitru. Maximum točivého momentu zůstává na hodnotě 300 N.m.

Prostřední verze disponuje výkonem 103 kW (140 k), což je opět o 7,4 kW (10 k) více než srovnatelného provedení dvoulitrového motoru. Maximum točivého momentu je ovšem srovnatelné a má hodnotu 340 N.m.

Vrcholnou variantou motoru 2.2 BlueHDi je verze s nejvyšším výkonem 121 kW (165 k), která má o 3,4 kW (5 k) vyšší výkon než vrcholné provedení předchozího 2.0 BlueHDi. Maximum točivého momentu se zde zvýšilo o 20 N.m na 370 N.m.

Standardem pro všechna tři provedení nového motoru 2.2 BlueHDi je start-stop systém a spojení se šestistupňovou manuální převodovkou, jejímž prostřednictvím jsou i nadále roztáčena kola přední nápravy.

Peugeot v souvislosti s uvedením nového motoru pro modelovou řadu Boxer zmiňuje i bohatou nabídku asistenčních systémů, mezi něž patří mimo jiné varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu či systémy Hill Start Assist a Grip Control, které pomohou s rozjezdem ve snahu nebo na kluzkém povrchu.

Koncem letošního roku pak nabídku modelového řady Boxer doplní i čistě elektřinou poháněné provedení, k němuž automobilka Peugeot prozatím neuvádí bližší informace.

Zdroj: Peugeot

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud