Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pininfarina Hyperion: Podrobnosti o voze a oficiální fotografie

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 21. 8. 2008
17
21
Zobrazit náhledy (17)
Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce Rolls Royce
Po oficiálním debutu vozu Pininfarina Hyperion byly zveřejněny oficiální fotografie a také několik detailů o tomto exkluzivním solitéru.

Nejnovější model od karosárny a designového centra Pininfarina se poprvé veřejně předvedl na Concours d´Elegance v Pebble Beach v Kalifornii. Již před časem jsme vám přinesli první informace o tomto automobilu, nyní přinášíme konečně reálné fotografie, nikoliv počítačové kresby.

Pininfarina Hyperion je postaven na základě vozu Rolls-Royce Drophead Coupé. Nově vzniklý unikátní automobil se má stát poctou luxusním meziválečným automobilům, jejichž karoserie byly stavěny na zakázku tehdejšími slavnými karosárnami pro zámožné zákazníky. I tento dvoumístný kabriolet vznikl na přímou objednávku soukromého zadavatele, který souhlasil s veřejným vystavením auta dříve, než bude předáno. Konkrétně se jedná o Rolanda Halla, který na podzim roku 2007 Pininfarinu se žádostí o stavbu vozu na platformě vozu značky Rolls-Royce kontaktoval.

Oproti originálu byla zadní sedadla odstraněna a sedadlo řidiče posunuto o 400 mm směrem k zádi vozu. Také sklápěcí střecha je nová, stejně jako dvě přihrádky před čelním sklem, určené například pro lovecké pušky pana Halla. Karosérie je zhotovena z karbonu, přičemž na mnoha místech byly použity technologie a materiály, které se používají při stavbě jachet. Tak například dřevěné dveře byly zhotoveny specialisty na výrobu dřevěných součástí pro luxusní lodě.

K vozu nebyly zveřejněny bližší technické údaje, ale vzhledem ke skutečnosti, že základem se stal Rolls-Royce Drophead Coupé, je více než jasné, že pod dlouhou kapotou se bude ukrývat zážehový dvanáctiválec o objemu 6,75 l. V sériovém voze tento agregát poskytuje výkon 338 kW (460 k) a točivý moment 720 Nm.

Jako zajímavý detail působí zástavba náramkových hodinek od společnosti Girard-Perregaux, špičkového vysokého hodináře ze Švýcarska, domova nejlepších mechanických hodinek na světě. Pouzdro z bílého zlata je totiž možno z palubní desky vyjmout a nasadit zpět na speciální kožený pásek. Konkrétně se jedná o model Girard-Perregaux GP9610C s automatickým nátahem, čtvercovým pouzdrem o straně 32 mm a s jednou z nejfantastičtějších komplikací v náramkových hodinkách – s tourbillonem. Jedná se o mechanismus, který kompenzuje vliv gravitace Země na přesnost chodu hodinek. Sám o sobě váží neuvěřitelných 0,3 gramu a skládá se ze 72 součástí. Tisková zpráva dále dodává: „Girard-Perregaux a Pininfarina staví svou spolupráci na společném přístupu k řešení problémů, podpořeném touhou po dokonalosti, emocích a kráse. A když se pak vášeň setká s technickou zručností, sny se zhmotní v ty nejdokonalejší mechanické výtvory“.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Ivorry
fuj tajxl
| 24. 8. 2008
Mně je z toho taky na zvracení :no:
Real vs prvni obrazky
| 22. 8. 2008
:yes: :-!
Avatar - Pierro
Real vs prvni obrazky
| 22. 8. 2008
Drophead se mi sice také po pravdě moc nelíbí, ale to auto má neuvěřitelnej charakter a ta majestátnost z něj přímo čiší. Tohle mi přijde jako pokus čínského plagiátora bez špetky vkusu. Pokud bych měl vybírat já mezi těmito superluxusními kabriolety, jednotznačně volím Bentley Azure. To je pro mne skutečný aristokrat na kolech... ;-)
Real vs prvni obrazky
| 22. 8. 2008
Hnsuny to je,ale myslim ze ten hnus je dilem cumaku s originalnim DropHeadem se to srovnavat vubec neda,to by jeden blil a soucasne plakal.S tou Cinou souhlasim.Kdyz si odmyslim to,ze je to DropHead a cumak,tak se na to koukat da.
Avatar - Pierro
Real vs prvni obrazky
| 22. 8. 2008
Aliene, jen se neomlouvej. á to řeknu zcela bez skrupulí a studu. To auto je v porovnání s majestátním Dropheadem jedním slovem odporné. Nemít to vysačku made by Pininfarina, tak si myslím že je to čínský plagiát. Koneckonců soudruzi z ČLR už něco podobného vyrábí (jde o limuzínu alá Phantom, která se jmenuje snad Rudá vlajka)... :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku