Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policie chce koupit auta vybavená na zavedení hraničních kontrol

ČTK ČTK 14. 8. 2020 • 03:25
24
4
Zobrazit náhledy (24)
Hyundai Ioniq Electric Hyundai Ioniq Electric Hyundai Ioniq Electric Hyundai Ioniq Electric Hyundai Ioniq Electric Hyundai Ioniq Electric Hyundai Ioniq Electric Hyundai Ioniq Electric Policie představuje nová auta. Speciální Octavie připomínají americké speciály Policie představuje nová auta. Speciální Octavie připomínají americké speciály Policie představuje nová auta. Speciální Octavie připomínají americké speciály Policie představuje nová auta. Speciální Octavie připomínají americké speciály Policejní Škoda Octavia Combi Policejní Škoda Octavia Combi Policejní Škoda Octavia Combi Policejní Škoda Octavia Combi Policejní Škoda Octavia Combi Policejní Škoda Octavia Combi Policejní Škoda Octavia Combi

Policejní prezidium plánuje nakoupit 11 vozidel speciálně vybavených pro případ znovuzavedení kontrol na pozemních hranicích České republiky.

Jedno auto by podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, mělo stát zhruba 9,3 milionu korun. O zadání zakázky bude v pondělí informovat vládu ministerstvo vnitra.

Vozidla mají být podle ministerstva použitelná na kontroly lidí a aut a mají mít online přístup do policejních databází. Kromě kontrol na hranicích je budou policisté využívat i při běžném výkonu služby. Auta mají být vybavena kamerovým systémem, aby mohla monitorovat i vzdálené objekty. Budou v nich komunikační centra, která zajistí hlasové a datové spojení například při velkých kulturních a společenských akcích, při rizikových fotbalových utkáních či při hudebních festivalech. Vybavení by mělo pomoct i při vyhledávání ztracených lidí v obtížném terénu.

Celkem chce policejní prezidium za auta vydat 102 milionů korun. Cenu stanovilo podle už koupeného vozidla pro karlovarskou policii v roce 2017.

Související články

Témata
15. 8. 2020 09:24
Z*rdi nas*at
Jsou to z*rdi, at na to ani nemyslej, ze nam budou zavirat hranice, nas*at!
14. 8. 2020 11:43
policie zrusit
Ja bych policii zrusil uplne. Dyt furt jen merej tam kde nemaji a nejsou tam kde jich je potreba. Mucinky vemena.
14. 8. 2020 10:34
Paráda
... jen bych jich koupil víc, je jen otázka času než čmoudi začnou lézt i sem k nám.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud