Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policie převzala Toyoty Land Cruiser 200. Nové teréňáky vybavila i pancéřováním

Jan Zajíc Jan Zajíc 17. 2. 2020 • 14:15
9
4
Zobrazit náhledy (9)
Land Rovery Discovery Land Rovery Discovery Land Rovery Discovery Land Rovery Discovery

Policie České republiky převzala nové Toyoty Land Cruiser 200. Nejde ale o běžné verze, policejní kusy nabídnou mnohem víc.

Podle specifických požadavků policie je totiž upravila přeloučská společnost SVOS, která se zabývá pancéřováním vozidel.

O přesné úrovni ochrany v případě policejních Land Cruiserů nemůže společnost z bezpečnostních důvodů hovořit, úpravy však zahrnovaly prvky pasivní i aktivní ochrany s maximální snahou zachovat dobré vlastnosti a vysokou úroveň balistické a protiminové ochrany, což umožňuje využít vozidlo také v nebezpečném prostředí s maximální ochranou posádky, a naopak s minimální viditelností ochranných opatření ve skrytém provedení.

SVOS nabízí k dodaným vozidlům komplexní služby zahrnující servis, školení, balistická skla a dodávky náhradních dílů. Mimochodem, pancéřované Toyoty Land Cruiser 200 působí například v misích OSN nebo OBSE.

Nové terénní Toyoty chce policie pochopitelně užívat nejen na běžných komunikacích, ale i na zpevněných a nezpevněných cestách, počítá se i s možností použití vozidel v nebezpečných oblastech.

Land Cruiser 200 je vrcholnou verzí legendární modelové řady. Téměř pět metrů dlouhé SUV v policejních barvách je zřejmě vybaveno zážehovým osmiválcovým motorem.

Česká policie v poslední době docela výrazně obměňuje a doplňuje vozový park. Na začátku ledna se například objevila zpráva o kontraktu ve výši bezmála 406 milionů korun (bez DPH), který byl podepsán s automobilkou Škoda. A v únoru jsme psali o další podepsané smlouvě, tentokrát se značkou Hyundai. Ta ministerstvu dodá automobily v rámci zakázky za 369.400.000 korun bez DPH. 

Co se týče terénních vozidel, možná si pamatujete na zelené Land Rovery Discovery, které policie převzala v roce 2018.

Související články

Témata
17. 2. 2020 19:49
Jak myslíte no... Vaše volba.
I přes to že jsem vám já jako znalec poradil že jsou výborné Patroly Y62, Policie mi na mojí ochotnou a samozřejmě slušnou zprávu ani neodepsala. Toto jsou dobré auta ale dobrý je za 3 Patroly jsou výborné a daleko výše.... Jen jsem dříve v článku kde psali že Policie nakoupí až 50 Toyota do terénu.... Jsem napsal pravdivý komentář o Policii např. v UAE a Patrol vs. Land Cruiser a samozřejmě se tam ozval debil že abych byl opatrný co je lepší že Arabští Teroristé mají tyto Toyoty aby mohly ujet Arabské Policii dál jsem toho pitomce radši nekomentoval, ale je smutné jak mu to lidé žerou kolik mu tam dalo like. Je to jen další blb co nezná Nissany Patroly.
17. 2. 2020 16:57
Re: takjo
Au... Bít, či nebýt, toť otázka.
17. 2. 2020 16:33
re: takjo
bít? vážně? 8-s
Avatar - WinDiesel
17. 2. 2020 15:35
takjo
naše policie má naštěstí dost peněz na benzín :-)
sice to daleko nedojede ale ať jim slouží !!!!!!!!!
ono je fajn bít místo služby na čerpačce na kafi a kobliha je taky fajn :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud