Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policie ČR: výběrové řízení na nová stíhací auta zahájeno

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 3. 7. 2008 • 09:05
81
Rychlé stíhací automobily jsou zřejmě nezbytné a proto vypsalo policejní prezidium soutěž na dodávku šestnácti nových vozů. Doufejme, že je uvidíme hlavně na dálnicích a ne při doprovázení vládních kolon po Praze...

Policie České republiky vypsala výběrové řízení na nákup 16 nových rychlých automobilů. Zakázku, která se již objevila v systému zadávání veřejných zakázek potvrdilo i policejní prezidium ústy svého tiskového mluvčího, Jiřího Vokuše. Cílem je získat šestnáct automobilů s velkým výkonem, které by byly určeny zejména pro dálnice a rychlostní komunikace. Cena bez daně za jeden vůz včetně příslušenství se pohybuje lehce pod hranicí 1,1 milionu korun, celková cena bez daně je tedy 17,5 milionu Kč.

A nyní něco z parametrů. Vozidla budou benzinová a jejich motory mají mít obsah minimálně dva litry. Podle Vokuše by tyto vozy měly být schopny dosáhnout maximální rychlosti minimálně 250 kilometrů v hodině a z nuly na 100 kilometrů v hodině by měly zrychlit do sedmi sekund. Rychlé vozy mají být v civilním provedení. Podle dřívějších informací má jedno auto vyjít na 800.000 korun, další peníze policie připlatí za speciální vybavení. Všechny vozy mají mít například měřiče rychlosti. Objednávka počítá i se zaškolením 200 policistů. Případní zájemci o zakázku mohou podávat nabídky do 14. srpna.

Auta doplní starších 18 vozů Ford Mondeo, které policie nakoupila v roce 2004 za 12,5 milionu korun, aby dokázala stíhat silniční piráty. Vozy s třílitrovým šestiválcem jsou podle výrobce schopny vyvinout rychlost až 250 kilometrů za hodinu, na rozdíl od nových aut jsou v policejních barvách.

Jde tak o další posílení vozového parku policistů, zástupci policejního prezidia a společnosti Škoda Auto v pondělí podepsali smlouvu na dodávku 2800 nových aut za 1,32 miliardy korun.

Témata
5. 7. 2008 22:34
MALIČKOST
Všiml jsem si takové malé poznámky kdesi pod čarou. jadna z podmínek výběrového řízení jest, aby vůz disponoval výkonem alespoň 190 kW. V tom případě se výběr výrazně zůžil, zejména s ohledem na cenu. Na druhou stranu přiznávám, že tento požadavek je zcela rozumný. Auto s 260 PS už má určitou pružnost, samotná maximálka přeci nic neznamená.
Avatar - gld
5. 7. 2008 13:01
Re: bez problemu
hmm, japonec to asi nevyhrá, aj keď parametre by stačili

myslím že polícia bude chcieť niečo väčšie ako sedan nižšej strednej triedy s natlakovaným turbomotorom

pravdepodobne to bude audi..alebo nejaký výbehový model strednej triedy s výkonným šesťvalcom-môj tip opel vectra 2.8 V6 turbo..250koníkov by malo stačiť :-)
Avatar - gld
4. 7. 2008 21:11
Re: Co takhle...
u nás behajú napríklad mestskí na kii sportage pár kusov majú aj štátni a napríklad policajný ceed vidím úplne bežne a ako vtip alebo niečo nepatričné mi to nepripadá

v oblasti výkonných áut vyššej triedy však kórejci ešte nedosiahli dostatočnú úroveň, skôr by som to videl na nejaké audiny ako u nás
Avatar - gld
4. 7. 2008 21:05
Re: To jsou věci...
už vidím ako polícia jazdí na nissane 350-ke >:D

mali by nakúpiť zánovné tatry 700 a to by boli interceptory ako sa patrí
Avatar - Parda71 (BMWfans)
4. 7. 2008 20:07
Re: Co takhle...
No ale na ty dálniční stíhací auta nevím nevím se Škodovkou. Octa RS se nevejde do zrychlení a rychlosti, takže jedině Superb 3.6 což pochybuju. Já si nedokážu tipnout, jsem zvědav, hodně se těším na verdikt. S4 jako na Slovensku by se mi líbilo, nebo E90 330i, ou :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku