Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policisté si převzali 40 nových vozů Škoda Superb Combi, hlídat budou na dálnicích

Ondřej Mára
Diskuze (10)

Zástupci Policie ČR si dnes převzali čtyřicet nových služebních vozidel Škoda Superb Combi s výkonnými motory 2.0 TSI.

Mladoboleslavská automobilka Škoda se pochlubila dalším úspěchem ve výběrovém řízení policejního prezidia, tentokrát na dodání vozů pro dohled na českých dálnicích. Zástupci Policie ČR si tak dnes v Mladé Boleslavi mohli slavnostně převzít 40 nových automobilů Škoda Superb Combi v policejních barvách.

„Jsem velmi rád, že do našeho vozového parku získáváme další moderní a bezpečná vozidla a díky nim tak možnost rozšířit viditelný dohled na českých dálnicích,“ uvedl během slavnostního předání Tomáš Lerch, 1. náměstek policejního prezidenta.

Všechny předávné vozy mají shodnou specifikaci, kterou je karosářské provedení Combi, výbavový stupeň Ambition a motor 2.0 TSI o výkonu 206 kW v kombinaci s DSG převodovkou, pohonem všech kol a adaptivním podvozkem. Vozy v policejních barvách tak budou schopné akcelerovat z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy a dosahují maximální rychlosti až 250 km/h.

Video se připravuje ...

Kromě policejních barev a běžné policejní techniky, tedy výstražného zařízení, radiostanice atd., dostaly vozy také výkonný kamerový systém na čtení registračních značek vozů jedoucích před i za policejním vozem. Policisté tak budou schopni okamžitě kontrolovat uhrazení dálničního poplatku.

V zavazadlovém prostoru se speciální zástavbou jsou uloženy běžné potřeby dopravní policie, kromě toho však může zástavba posloužit také jako mobilní kancelář.

Nové služební vozy budou využívány především na dálnicích, kde budou zřejmě jen kontrolovat jen uhrazení dálničních poplatků. O zařízení pro měření rychlosti se totiž tisková zpráva nezmiňuje. Zde se však sluší připomenout, že již dříve pořízené policejní vozy značky BMW řady 5 již dostaly certifikaci měřícího zařízení a brzy by tak mohly měřit v provozu.

Tisková zpráva dále připomíná, že automobilka Škoda patří mezi dlouholetého dodavatele vozidel pro tuzemské bezpečnostní složky. Ostatně od roku 1993 bylo policistům a Ministerstvu vnitra předáno již více než 20.000 automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací. Ve službě tak aktuálně působí především vozy Scala, Octavia, Kodiaq a Superb.

Ondřej Mára
Diskuze (10)

Doporučujeme

19. 10. 2022 17:20
Re: Proč Superby?
Octavia Combi IV. generace je běžné policejní auto v Rakousku, u nás obvody teď nově fasujou Scaly, Superby maj na dálnice.
Avatar - pradeda777
19. 10. 2022 09:35
Policejní stát
...včera BMW....dnes Škodovky....miliarda sem....miliarda tam....peníze se musí utratit, jinak by nám příští rok snížili částku v rozpočtu. A daňovému poplatníku co to financuje ještě občas nasolíme pokutu jako připomínku, že jeho peníze ho neochrání a nám pomáhají...... :-[] :-[] :-[]
19. 10. 2022 06:59
Re: nebylo už těch aut dost?
to je snad samozrejmy ze sou policajti slusny kdyz zijeme v Zapadni demokracii
a ne v policejne-teroristicky roSSiji, belorusku, chine, syrii, izraeli ..., tehdejsim komunistickym ceskoslovensku
ale zridit dalnici policii tam, kde jeste 5 roku zadna dalnice nebude, to by me zajimalo, jestli to prislo z hlavy StBaka babise, nebo pomatence proruskyho kolaboranta hamacka
kazdopadne vyhozenejch cca 100mega za tech 5 roku
Avatar - honzaHK
19. 10. 2022 00:10
Re: nebylo už těch aut dost?
Policisti ke mně byli vždy slušní a já k nim, pravda však je, že jsem je za 12 let pobytu v ústí nad vopicí a přilehlém okolí (až po Prahu na stranu jednu a Olomouc a Brno na stranu druhou) potkal asi jen třikrát, a to na v limitu určitě nejezdím. U nás policisti prostě nejsou, což mě z hlediska vymáhání všemožnejch cyklo, odbočo a pomalo-přestupků protě vadí.
Avatar - Mokrous
18. 10. 2022 23:04
To jsme rádi.
Tak snad kluci vyberou do eráru dost pokut od obyčejných lidí, co spěchají za prací.
A pak to můžou naše morální vzory na magistrátech a jinde zase pěkně rozkrást za bílého dne.