Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche již drží v koncernu VW více než 50 % a nepřímo kontroluje Scanii

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 6. 1. 2009 • 00:43
5
Porsche již drží více než 50 % běžných akcií Volkswagenu, což současně znamená, že nepřímo kontroluje švédskou společnost Scania AB.

Německá automobilka Porsche v pondělí zvýšila svůj akciový podíl v koncernu Volkswagen na 50,76 %. Porsche to uvedlo v pondělí večer ve Stuttgartu. Německý producent sportovních vozů původně počítal s tím, že překročí 50% hranici ještě do konce loňského roku.

Překročení 50% podílu v koncernu Volkswagen má i další dopad. Porsche tím totiž získalo nepřímou kontrolu nad švédským výrobcem nákladních vozů Scania. Porsche tak podle zákona musí předložit nabídku na odkup akcií, přičemž je v tomto případě vázáno pouze povinností předložit zákonem stanovenou minimální cenu, která se stanovuje jako vážený průměr ceny akcie Scanie za posledních 20 dnů před oznámením o získání majoritního podílu ve Volkswagenu. Porsche již přitom oznámilo, že o Scanii neprojevuje žádný strategický zájem a její akcie koupit nehodlá.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - ZoomZoom
good
| 7. 1. 2009
Dobrrý, ale aby pak v hladové poptávce po dieslech Porschce nezačalo produkovat model - Porsche 911 Carera 2.0 TDi PD
good
| 7. 1. 2009
Scania Cayenne GTI >:D
Avatar - Martin911Turbo
Porsche
| 6. 1. 2009
Držím palce, jen tak dál! :yes:
Avatar - delph
a co když jim ty akcie opravdu začnou prodávat?
| 6. 1. 2009
je určitá finanční krize a někteří si budou chtít finančně polepšit tak prodají akce Porsche, který je oficiálně nechce ale když nabídka bude oni musí odkoupit... nebo by tak mohl někdo chít opravdu pumpnout Porsche, aby pak nepřebíral víc VW...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku