Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Potvrzeno: MG Rover končí

Libor Zezulka Libor Zezulka 15. 4. 2005 • 11:19
45
V roce 1905 položil Herbert Austin základy automobilky Rover. Místo bujarých oslav stoletého výročí si zaměstnanci balí kufry.

Ještě minulý týden přežívala naděje, že se zástupcům investičního holdingu Phoenix, jenž vlastní automobilku MG Rover, podaří uzavřít dohodu s čínským investorem SAIC (Shanghai Automotive Industry Corp.), získat potřebné finanční prostředky a odvrátit zánik britské automobilové legendy. SAIC ovšem ztratil o zadluženou automobilku se zastaralým výrobním programem zájem a nezměnil názor ani poté, co se do vyjednávání vložila britská vláda.

Společnost PricewaterhouseCoopers oznámila, že 5000 z celkových 6000 zaměstnanců obdrží výpověď už tento víkend, zbývající tisícovka zaměstnanců zůstane zaměstnána na krátkodobou smlouvu a zkompletuje nedokončené modely. Celkový počet lidí, kteří mohou ztratit v důsledku krachu skupiny MG Rover zaměstnání, se může ovšem podstatně zvýšit. Kromě zaměstnanců automobilky jsou ohrožena místa dalších až 18 000 zaměstnanců dodavatelů automobilky.

Britská vláda proto přislíbila finanční pomoc jak zaměstnancům továrny v Longbridge u Birminghamu, tak právě dodavatelům. Britský premiér reagoval na krach automobilky slovy: „Je to strašná ostuda“. PricewaterhouseCoopers se nyní pokusí prodat jednotlivé části MG Roveru. Podle analytiků má nejvyšší hodnotu a tedy největší šanci na úspěšný prodej značka sportovních vozů MG.

Dodatek: MG Rover se potýká s finančními problémy delší dobu. Automobilku nezachránil ani příchod strategického partnera BMW v roce 1994. O šest let později prodalo BMW MG Rover investičnímu holdingu Phoenix. Ten představil na konci roku 2004 plán na vytvoření společného podniku s čínským investorem. Jednání zkrachovala, MG Rover končí. Stručnou historii automobilky si můžete prohlédnout na stránkách BBC.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
16. 4. 2005 19:32
Re: Krtek dělá autoškolu – část IV. (Krtek zlodějem)
Určitě se zlobit nebude. Je známá věc, že intelekt podporuje smysl pro humor...
16. 4. 2005 19:16
Re: Krtek dělá autoškolu – část IV. (Krtek zlodějem)
...slyším Smarta růst... .. tak tohle je hláška roku. Lonesi, Marko, ten tedy dopadl Ty brejle, ty jsou nesmrtelné. Tady už jsou známější, než ty H. Pottra. To je známka kvalitní literatury - prostupuje tvůj život, a člověk pak s obtížemi rozeznává fikci od reálu... hergot, já přes ty brejle nevidim pořádně na monitor čekám na to TVR. To jsem zvědav jak to vykoumáš.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku