Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Při opravě Barrandovského mostu bude v Blance snižována rychlost

ČTK ČTK 29. 4. 2022 • 20:39
14
38
Zobrazit náhledy (14)
Do Barrandovského mostu zatéká a lana která drží konstrukci reznou. Opravy by měly začít v květnu 2022 Do Barrandovského mostu zatéká a lana která drží konstrukci reznou. Opravy by měly začít v květnu 2022 Do Barrandovského mostu zatéká a lana která drží konstrukci reznou. Opravy by měly začít v květnu 2022 Do Barrandovského mostu zatéká a lana která drží konstrukci reznou. Opravy by měly začít v květnu 2022 Do Barrandovského mostu zatéká a lana která drží konstrukci reznou. Opravy by měly začít v květnu 2022 Do Barrandovského mostu zatéká a lana která drží konstrukci reznou. Opravy by měly začít v květnu 2022 Do Barrandovského mostu zatéká a lana která drží konstrukci reznou. Opravy by měly začít v květnu 2022 První etapa opravy barrandovského mostu probíhá podle plánu. Zatím se podařilo dokončit sanaci jednoho mostního pilíře. Nyní jsou práce kvůli zimě přerušné. První etapa opravy barrandovského mostu probíhá podle plánu. Zatím se podařilo dokončit sanaci jednoho mostního pilíře. Nyní jsou práce kvůli zimě přerušné.

Při opravě Barrandovského mostu bude v tunelu Blanka průběžně snižována nejvyšší povolená rychlost ze současných 70 na 50 kilometrů v hodině. Dopravní inženýři budou operativně regulovat rychlost také na dalších částech městského okruhu. Důvodem je zajistit plynulost dopravy. Řekl to náměstek ředitele Technické správy komunikací (TSK) Martin Pípa.

Správa zároveň hledá ve výběrovém řízení dodavatele softwaru, který dokáže posoudit relevanci dopravních dat a pomůže řídit dopravu v křižovatkách nejen v okolí Blanky, ale i ve větší vzdálenosti.

Změna rychlosti by měla být zavedena především přes den, kdy je doprava nejsilnější. Zároveň by změny měly být plynulé a neměly by být náhlé. Přesný postup určí data o dopravě. "V průběhu rekonstrukce budeme měřit dopravu a tomu budeme přizpůsobovat řízení dopravy," řekl Pípa. Při snížené rychlosti je podle něj provoz plynulejší a projede tunelem víc aut.

TSK a vedení města v uplynulých týdnech řekly, že rychlost bude snížena na mostě, kdy bude v každém směru snížen počet pruhů ze čtyř na tři. Zda bude upravena rychlost rovněž na dalších částech městského okruhu, bude záležet na konkrétním vývoji dopravy. "Kdekoliv máme možnost měnit elektronické značky, tak s nimi budeme pracovat tam, kde to bude potřeba," řekl Pípa.

TSK nyní hledá dodavatele softwaru, který bude schopen spočítat dopravu i ve větší vzdálenosti od tunelu Blanka. V současné době je to možné pouze omezeně na dvě až tři na tunel navazující křižovatky. Systém bude rovněž umět vyhodnotit relevanci dat. "Dnes je mnoho detektorů, které poskytují data, avšak každý z nich pracuje na jiném principu a může se stát, že jdou dokonce proti sobě," řekl Pípa.

Na Barrandovském mostě začnou silničáři dnes večer budovat přejezdy mezi severní a jižní konstrukcí mostu. Přejezdy vzniknou na obou okrajích, tedy tzv. předpolích mostu. Přejezdy jsou nutné pro letošní zahájení rekonstrukce mostu. První fáze prací na pražské klíčové dopravní stavbě začne 16. května, potrvá 110 dní a pro město ji provede firma Porr za 594,5 milionu korun. Řidiči budou muset využít objízdné trasy.

Související články

Témata
2. 5. 2022 04:30
Re: je na čase
Zatímco vesničani v Prg už problém nejsou (většina si zvykla), takový pražák ve většině menších měst už problém bývá. Stoupně si kdekoliv, dělá kolony i problémová místa. ;-)
2. 5. 2022 04:28
Re: je na čase
Ty jsi turbák, zase příliš alkoholu? 70kph v Blance je akceptovatelné, menší rychlost leda kvůli opravám v návazných úsecích.
Avatar - petr petrumr
30. 4. 2022 18:57
Re: je na čase
nezačal, tys napsal v 16,04 o moravácích první, já bych stím nezačal, ale nejvíce mně vytočí ti turbáci, co než roztočí turbo jsou dvě červený a ti stím dieslem zase vypustá kapky nafty na okna.
30. 4. 2022 15:45
Re: je na čase
Vidis a ja kdyz prijedu do Prahy z Londyna, je to takova vesnice. Sotva hrstka aut a hned jsou zacpy vsude. Vsechno je relativni… :-!
30. 4. 2022 13:54
Re: je na čase
Hele nebude, protože tam spousta lidí jede 35-40 a zdržují ostatní ;-)
Články odjinud