Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej Astonu Martin: Rozhodne se mezi Mahindrou a bývalým majitelem Ducati?

David Bureš David Bureš 26. 11. 2012 • 18:50
4
O koupi britské automobilky má údajně zájem také Tata Motors a Toyota.

Kuvajtská firma Investment Dar hledá kupce pro svůj podíl v automobilce Aston Martin. Zdá se, že největší zájem o podíl v této značce mají indická automobilka Mahindra & Mahindra a britský investiční fond Investindustrial, který do letošního roku vlastnil výrobce motocyklů Ducati.

Podle zdrojů blízkých prodeji Investindustrial nabídl za 50procentní podíl v Astonu Martin částku těsně pod hranicí 250 milionů liber (7,8 miliardy korun). To Mahindra za polovinu v britském výrobci luxusních aut nabídla o něco více.

Nabídka Investindustrial je ale prý zajímavější, protože její součástí jsou plány na spolupráci s firmou AMG, divizí Mercedesu-Benz. A silný partner s moderní technikou je přesně to, co Aston Martin pro svoji budoucnost potřebuje, jeho vozy totiž zastarávají, nová technika tak rozhodně bude třeba.

V minulých letech přitom Aston Martin měl s Mercedesem spolupracovat. Britové měli pomoci s vývojem nové generace limuzíny Maybach, chystaný crossover Lagonda pak měl použít techniku Mercedesu-Benz třídy GL. Stuttgart ale rozhodl o konci Maybachu, důsledkem čehož byl i konec spolupráce s Astonem.

Psali jsme: Aston Martin by chtěl koupit i Tata

Kuvajtská firma Investment Dar vlastní 64procentní podíl v Astonu Martin. Podle nejnovějších zpráv k prodeji nabízí 50procentní podíl hlasovacích práv a 40 % akciového podílu v automobilce sídlící v Gaydonu.

Podle dřívějších zpráv má o Aston Martin zájem také indická automobilka Tata Motors. Pokud by se gaydonská značka dostala do rukou Tata Motors, měla by opět stejného majitele jako Land Rover a Jaguar jako v minulosti, kdy tuto trojici vlastnil Ford.

Mezi zájemci o britského výrobce jsou i některé čínské firmy a japonská Toyota, která už s Aston Martinem spolupracuje. Aston Martin Cygnet je převlečenou Toyotou iQ. Anglická automobilka pak údajně má zájem o japonské motory.

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
26. 11. 2012 20:04
Re: Jak už jsem psal minule,
Tož tak. Případná koupě Toyotou je podle mě nejlepší volba.
Avatar - donPedro
26. 11. 2012 19:27
Re: Jak už jsem psal minule,
Tož souhlas, aneb oživovati (Tata)PAG ať už v jakékoliv podobě není pro JAG zrovna to pravé ořechové, neb právě PAGem byl IMHO bržděn v rozletu, a tudíž by si Tata takříkajic nadělovala do vlastních gatí. Tož tak.
Avatar - Pekelná Micinka
26. 11. 2012 12:06
Re: Jak už jsem psal minule,
Dokud Tata vlastní Jaguar, tak AM ani omylem. Navíc v současné době, kdy je větší zájem o levnější auta a kdy Tata pozastavil na několik dní výrobu svých levných aut stejnojmené značky, kvůli nižšímu zájmu na domácím trhu, je expance "nahoru" dle mého názoru nerealistická.
Avatar - romgator
26. 11. 2012 10:01
Jak už jsem psal minule,
můj názor byl takový, že v rukou Tata motors by se Astonu dařilo lépe. Ale pokud by podíl koupili Britové nemuselo by to dopadnout zle. Tedy pokud to myslí s tou spolupráci s AMG vážně.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku