Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Provozní zisk Škody Auto loni kvůli pandemii klesl o 54 procent

ČTK ČTK 17. 3. 2021 • 15:48
22
2
Zobrazit náhledy (22)
Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny

Automobilce Škoda Auto klesl v loňském roce provozní zisk o 54,4 procenta na 765 milionů eur (20 miliard Kč). K poklesu přispěl nižší objem prodeje způsobený pandemií, vývoj směnných kurzů a také mimořádné výdaje spojené s emisemi.

Tyto negativní dopady pak částečně zmírnila optimalizace nákladů, oznámil mateřský koncern Volkswagen.

Tržby mladoboleslavské automobilky loni klesly o 13,8 procenta na 17,1 miliardy eur (447,8 miliardy Kč). Svým zákazníkům po celém světě loni dodala Škoda 1,004.800 vozů, což byl proti předchozímu roku pokles o 19,1 procenta. Největší zájem byl o modely Scala, Kamiq a Octavia Combi. Výroba se loni snížila o 24,3 procenta na 941 tisíc vozů.

Škoda loni podle partnera poradenské firmy EY Petra Knapa ukázala solidní odolnost vůči bezprecedentní krizi. "Kvůli uzávěrám prodejen i výroby se její klíčový trh v EU propadl skoro o čtvrtinu, ale Škoda klesla jen o 15 procent. Proto se jí dařilo vykázat stále zajímavý provozní zisk, ačkoliv řada jiných automobilek bojovala o to, aby se nepropadla do ztráty," řekl Knap ČTK.

Škoda Auto provozuje v České republice tři výrobní závody, vyrábí ale i v Číně, v Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Působí na více než 100 trzích.

Související články

Témata
18. 3. 2021 19:30
Středula
ať to doplatí Středula
17. 3. 2021 18:02
Čína
Zase ani slovo o propadu v Číně? https://carsalesbase.com/china-skoda/

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku