Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První kilometry s Kiou XCeed: Vezeme ji z Prahy do Marseille. Ptejte se, co vás zajímá

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 3. 9. 2019 • 12:10
41
29
Zobrazit náhledy (41)
Kia XCeed Kia XCeed Kia XCeed Kia XCeed Kia XCeed Kia XCeed Kia XCeed Kia XCeed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed Kia Xceed

Ještě o víkendu dělala parádu na automobilové výstavě Auta na náplavce. Teď už první Kiu XCeed na českých značkách máme v parádě my a absolvujeme s ní první stovky kilometrů.

Model Kia XCeed pro vás určitě není žádnou neznámou. Jde o čtvrtou karosářskou variantu modelové řady Ceed, která doplňuje kompaktní hatchback, kombík a atraktivní shooting brake Proceed. Auto už se nám oficiálně představilo a prohlédnout jste si jej mohli na právě uplynulé automobilové slavnosti Auta na náplavce 2019. Už dnes se čeští novináři v okolí Marseille s novým crossoverem svezou, my však dostali příležitost o něco dříve. Auto vezeme z Prahy právě na tuto akci.

Když říkám my, myslím tím mě a kolegu Jirku Baborského z časopisu Svět motorů. V pondělí ráno jsme si od křiklavě žlutého xceedu – prvního na českých značkách a jednoho z prvních vyrobených kusů - přebrali klíčky a krátce po obědě vyrazili na 1400 kilometrů dlouhou cestu do Marseille. Když jsme do auta poprvé usedli, ukazovalo palubní počítadlo jen 142 ujetých kilometrů. Jde tedy opravdu o zbrusu nový automobil.

Musím říct, že naživo se mi xceed hodně líbí a zejména v této barvě vzbuzuje pozornost na čerpacích stanicích u nás i v zahraničí. Zvídavé pohledy kolemjdoucích většinou finišují na zádi, až tady konečně rozklíčují název novinky. Na prostornost uvnitř si nemůžeme stěžovat, zavazadelník by naopak mohl být o něco větší. O tom všem ale až později v podrobnějších dojmech.

Tam se také dozvíte mnohem více o vlastnostech motoru, který nám dělá společnost. Je to zážehová přeplňovaná čtrnáctistovka s výkonem 103 kW (140 k) v 6000 otáčkách a 242 newtonmetry točivého momentu od 1500 do 3200 otáček. Pohonná jednotka potěší svou kultivovaností, podvozek zase komfortním naladěním. Snad komfortnějším než u klasického ceedu. To a mnohem více v pozdějším článku.

Nyní jsme krátce za polovinou naší cesty a je tedy ideální čas na vaše dotazy. Velká porce kilometrů nás s xceedem ještě čeká, navíc se připojíme k ostatním novinářům a zapojíme se do tradiční prezentace, na které nebudou chybět ani lidé stojící za tímto modelem. Pokud tedy máte nějakou otázečku, určitě ji hoďte do diskuze. Stejně tak můžete sledovat Instagram @auto.cz, kde se ve stories pravidelně hlásíme o slovo a informujeme vás o průběhu naší cesty.

Související články

Témata
29. 9. 2019 06:59
Jiný design přídě na fotografii.
Mooc se mi líbí a doufám, že bude mít úspěch ještě větší než Sportage. Oproti němu je Xceed atlet. Jen by mohl být trochu levnější než Sportage. Na

http://hezciauta.sweb.cz/xceed.html

se mi víc zamlouvá design hlavně předních partií, koukněte na to.
Avatar - Snooob
4. 9. 2019 08:25
Re: 1.6 T-GDi
seriozne 4x4 SUV za 27 000?
Také som nevidel...
Avatar - Snooob
4. 9. 2019 08:24
Re: Korejci nahrazují Francouze,
To hej!
Videl som ju na živo (iba v striebornej metalíze) a auto vyzerá parádne! :yes:
Avatar - Dinar
4. 9. 2019 07:55
Korejci nahrazují Francouze,
když se dívám na tenhle "cedník", tak mi to tak prostě připadá. Šmrncovní kabát, alternativa k německým značkám, Italové jsou už prakticky po smrti, a tenhle design jde tak přímo po Francouzích. Kdo, budou-li Kie takto vypadat, bude ještě ochoten platit víc za Peugeot nebo Citroen?
3. 9. 2019 23:47
Re: světlá výška
Vies ked ty to vsetko hodnotis cez fotky. V nicom si nesedel ale cenovo to zrovnavas. Ja som sedel v tebou spominanej CHRke a poviem ti vzadu by som dlhsie ako hodinu sediet nechcel. Je to peklo. Myslim ze tato kia bude daleko priestrannejsia. Ale hlavne ze podla teba je ta CHRka zmysluplnejsi kusok.
Články odjinud