Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První velký německý zákazník žaluje VW kvůli emisnímu skandálu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 6. 2. 2017 • 08:16
25
Německý distributor ryb Deutsche See žaluje Volkswagen, protože mu poskytl špatné informace o vztahu k životnímu prostředí u flotily vozů, které si pronajal.

Je tak prvním velkým zákazníkem v Německu, který žaluje největší evropskou automobilku kvůli podvodům při emisních testech u vozů s naftovými motory, píše agentura Reuters.

Volkswagen již čelí mnoha soudním sporům s jednotlivými majiteli, regulátory, státy a obchodníky. Mnoho z nich se na základě hromadných žalob koná v USA. Toto je první případ žaloby od firemního zákazníka na domácím trhu automobilky.

Deutsche See si pronajala od Volkswagenu zhruba 500 vozů. Firma uvedla, že se jí nepodařilo dosáhnout s automobilku dohodu o mimosoudním urovnání. Jednání se zadrhla poté, co Volkswagen příslušné manažery nahradil právníky a PR manažery.

Německý bulvární list Bild am Sonntag uvedl, že Deutsche See požaduje 11,9 milionů eur (321,6 milionu Kč). Ve firmě však nebyl k zastižení nikdo, kdo by se k informaci vyjádřil.

"Deutsche See vstoupila do partnerství s VW jenom kvůli tomu, že VW jí slíbil koncept mobility trvale udržitelný a nejvíce přátelský k životnímu prostředí," uvádí se v prohlášení firmy. Deutsche See získala v roce 2010 cenu za udržitelnost dlouhodobého vývoje.

Volkswagen uvedl, že ještě neviděl obvinění a nemůže se k němu vyjádřit.

Předloni v září automobilka přiznala, že po celém světě do asi 11 milionů naftových aut instalovala software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Právní spory již stály firmu více než 20 miliard eur a bývalý generální ředitel je vyšetřován německou prokuraturou kvůli podezření z podvodu a z manipulace s trhem.

Související články

Témata
7. 2. 2017 10:42
Re: Zaloba
Vybrali si VW protože to bylo finančně zajímavější a teď budou lakovat, že si je vybrali kvůli "clean diesel" >:D Je bych zažaloval za pokus o podvod.
7. 2. 2017 10:40
Re: Měli bychom žalovat všechny majitele,
A jak se ten podvod dotkl toho obrovskýho množství zákazníků? Znám pár lidí co takový auta vlastní, ale nějak jsem si nevšiml, že by utrpěli nějakou újmu.
7. 2. 2017 10:38
Re: Měli bychom žalovat všechny majitele,
To už je jiná škatulka. Tady ti zelení mozci řeší jen provoz auta. Ekologičnost jeho likvidace je jiná věc a tou se nezabývají. Co na tom, že veškerý plasty a obložení proženou komínem. Hlavně, že se sešrotuje desetitisíce nových aut a další desetitisíce se budou muset vyrobit tj. suroviny na ně zase vytáhnout neekologicky ze Zeměkoule. To je aplikovaná ekologie v praxi >:D
7. 2. 2017 10:33
Re: Měli bychom žalovat všechny majitele,
Už i ty začínáš? ;-)
7. 2. 2017 10:31
Re: Emise při pronájmu...
Přesně tak. Deutsche See jen vidí možnost jak okrást svého dodavatele. Fakt solidní firma. >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku