Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

PSA chce v rámci mezinárodní růstové strategie zpátky do Severní Ameriky

Jan Mička Jan Mička 15. 3. 2016 • 23:49
31
Vedle Severní Ameriky by chtěl koncern PSA vstoupit i do Íránu. Vysoké ambice má také značka DS.

Značky koncernu PSA nejsou na severoamerickém trhu od začátku devadesátých let. Jako první to již v roce 1974 „zabalil“ Citroën a o šestadvacet let později i Peugeot, současný generální ředitel koncernu Carlos Tavares to tak ale rozhodně nechce nechat. V rámci mezinárodní růstové strategie připadá v úvahu jednak návrat na do Severní Ameriky, ale také vstup do Íránu, více informací však budeme vědět až 5. dubna.

Tavares v rozhovoru pro německý server Automobilwoche.de přiznal, že návrat značek Citroën a Peugeot do Severní Ameriky nebude snadný. Chybí distribuční síť a výrobní zázemí, přičemž dovoz automobilů z Evropy by notně zvýšil náklady a konečná cena by šla nahoru. A má-li být PSA v na tomto trhu konkurenceschopné, mělo by se podobným „drahotám“ vyhýbat.

Podobné je to také v případě značky DS, která je pro PSA něco jako Lexus pro Toyotu. Vozy DS jsou v současné době nabízeny pouze v Evropě a Číně, postupem času se však chtějí „globalizovat“ a zaútočit také na severoamerický trh. Generální ředitelka Citroënu Linda Jacksonová chce, aby byl dosah značky větší a Severní Amerika je k tomu jakožto růstový region ideální.

Související články

Témata
Avatar - del42sa
16. 3. 2016 10:50
Re: Velmi smělý plán
to já tvůj názor nesdílím ani Tavaresovu strategii tří značek v PSA (odtržená DS). Ohledně vstupu do USA myslím že se už úplně zbláznili, protože GM jim s tím nijak nepomůže a v číně mají úplný prd. Je to mnohem horší situace než v jaké je Marchionne v USA. Ten má k dispozici fungující prodejní a servisní síť a spoustu dobrého základu k použití od předchozích majitelů Chrysleru. PSA nemá nic ani fungující siť ani platformy. Jestli to myslej fakt vážně, tak to je sebevražda v přímém přenosu obzvláště když se sotva vyhrabali z červených čísel... (tedy pokud nedojde brzy k dohodě s nějakým americkým výrobce, ale o žádné nevím)
Tohle bude hoodně tvrdý pád na držku >:D Ale kdo chce kam, pomozme mu tam, frantíci mají co chtěli ;-)

No a když ten "ženiální plán" nevyjde, Tavares vyletí z PSA vychechtanej se zlatým padákem a na PSA si s chutí smlsnou číňani :yes:
Avatar - Ji/Ri
16. 3. 2016 10:35
Re: Poprosil
....stojím ve frontě hned za tebou. >:D
Avatar - Ji/Ri
16. 3. 2016 10:34
Re: Velmi smělý plán
>:D >:D >:D :yes: ta sedla
Avatar - Barrichello
16. 3. 2016 09:47
Re: Velmi smělý plán
>:D >:D
Avatar - twistedTSD
16. 3. 2016 00:48
Re: Velmi smělý plán
Tvé antiFCA výplody obvykle neřeším, ale představa spojenectví FCA a PSA zní fakt děsivě. >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud