Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Race of Champions 2012: Letošní hvězdou je Romain Grosjean

Michal Fokt Michal Fokt 17. 12. 2012 • 00:02
105
14
Zobrazit náhledy (105)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Letošní ROC má francouzského vítěze, v Poháru národů ale opět dominují Němci ve složení Michael Schumacher a Sebastien Vettel.

Letos se konání akce Race of Champions přesunulo až do dalekého thajského Bangkoku a na rozdíl od loňska proběhlo bez české účasti, i tak ale byla účast současných hvězd motosportu bohatá – bylo jich přesně čtyřiadvacet a rozdali si to ve čtyřech základních skupinách. Namátkou jmenujme loňského vítěze Sebastiena Ogiera, Davida Coultharda, Toma Kristensena, Andyho Priaulxe, Sebastiena Vettela, Michaela Schumachera, ale třeba i borce ze světa jedné stopy – Jorge Lorenza a Micka Doohana.

Soutěžní vozy se oproti loňsku příliš nezměnily, Audi R8 LMS, Volkswagen Scirocco, KTM X-Bow, Euro Racecar a bugyny ROC car letos doplnila Toyota GT 86 a Lamborghini Gallardo Super Trofeo.

Ze skupiny A postoupil do pavouka Sebastien Ogier a David Coulthard, ze skupiny B Tom Kristensen a Ho-Pin Tung (ROC Asia), ze skupiny C Sebastien Vettel a Mick Doohan a ze skupiny D Michael Schumacher a Romain Grosjean. Ve čtvrtfinále si Kristensen poradil s Ogierem, Coulthard s Tungem, Grosjean s Vettelem a Schumacher s Doohanem. V semifinále porazil Kristensen Coultharda a Grosjean Schumachera a v dánsko-francouzském finále se nakonec radoval Romain Grosjean, jenž si tak odnáší titul Champion of Champions 2012.

Druhou hodnocenou soutěží je Pohár národů, jehož výsledky jsou na rozdíl od individuální soutěže už několik let (přesně šest) stále stejné – i letos patřil Německu, zastupovanému nezničitelnou dvojicí Sebastien Vettel a Michael Schumacher. Druhý skončil tým Francie s vítězným Grosjeanem a loňským šampionem Ogierem, švýcarsko-francouzský jezdec formule 1 Grosjean si tak v individuálním závodě spravil chuť, když oba německé piloty osobně vyřadil.

Související články

Avatar - 3_diamanty
18. 12. 2012 20:58
Re: chybali hamilton alonso a dalsi....
tak v tomto mas pravdu, suhlas... chcelo by to viac rally jazdcov....
Avatar - Starfighter
18. 12. 2012 13:46
Re: Postřehy
To ano, ale v případě Red Bullu dojde k férovému porovnání pilotů až odejde Helmut Marko. Jenže to se asi hned tak nestane.
18. 12. 2012 10:37
Re: Postřehy
Určitě? Vycházíš z čeho? Dokážeš reálně posoudit kvalitu jednotlivejch formulí, nebo jen planě plácáš, co se kde dočteš? Nejlepším měřítkem jsou výsledky týmovýho kolegy...
Avatar - Ham.
18. 12. 2012 00:36
Re: Postřehy
Kecy v kleci.
Avatar - Nerez
18. 12. 2012 00:29
Re: chybali hamilton alonso a dalsi....
Mně tam spíše chybí více jezdců rally. Zástupců F1 tam bylo dost, z rally jen Oiger. Vždy jsem se těšil na konfrontaci F1 a WRC pilotů a letos jsem se bohužel nedočkal.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku