Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Safrane se vrátil

Ondřej Láník
Diskuze (67)
Renault zkouší štěstí na středovýchodních trzích se známým jménem a velkým sedanem. Jeho původ je v korejském modelu Samsung SM5.

V rámci mezinárodní strategie skupiny Renault-Nissan-Samsung je zatím nejvíce vidě spolupráce prvních dvou. Třetí a o poznání menší značka Renault Samsung Motors hraje vedlejší roli i na domácím korejském trhu. Velké sedany SM5 a SM7, jejichž kořeny sahají k licenčně vyráběným Nissanům, se ale hodí do portfolia nabídky dovozců v zemích kolem Perského zálivu.

Renault představil první fotografie nového modelu Safrane, který je přímo odvozen od korejského Samsungu SM5. Zážehový šestiválec, automatická převodovka a velká tříprostorová karoserie jsou výchozími předpoklady k tomu, aby značka Renault pronikla mezi cenově výše položené modely. Dosud se v tomto regionu prodávaly především řady Megane a Clio, obojí včetně sportovních derivátů RS.

Originál - Samsung SM5 - má karoserii s délkou 4905 mm, šířkou 1787 mm, výškou 1475 mm a rozvorem 2775 mm.

Renault Safrane se bude vyrábět v korejském závodě Renault Samsung Motors v Busanu. Renault vlastní 80,1 % akcií korejské firmy.

Ondřej Láník
Diskuze (67)
Avatar - R32
28. 8. 2008 21:17
Re: Znetvůrce automobilů
Jasne... naše rozvojové krajiny spolu totiž susedia... >:D
27. 8. 2008 21:45
Re: Znetvůrce automobilů
A ty nejsi z rozvojové země ?
Avatar - Dylan McKay
27. 8. 2008 19:27
MOJE.AUTO.CZ
Můžu se vás zeptat? Funguje vám MOJE.AUTO.CZ?
Avatar - Emel
27. 8. 2008 19:24
Proc Renault?
Mno, puvodniho Safrana jsme v rodine jednu dobu meli, auto to bylo pohodove, pohledne a pohodlne.. nicmene designovy zazrak to zase nebyl, spise konzervativni auto. Az facelift to posunul trosku k avantgarde.

Tohle taky ostudu neudela, spis se ale divim, proc to koncern bude prodavat jako Renault... ze by bylo potreba vylepsit statistiky :-)?
Avatar - Plautus
27. 8. 2008 10:22
Re: Znetvůrce automobilů
to áno, ale je to asi jediné auto, ktoré sa Renaultu v poslednej dobe skutočne podarilo a to sa mi liftback od Laguny moc nepáči, ale Grandtouru ten zadok skutočne pridal na kráse...